LIGA ŠAMPIONA Seltik “torpedovao” Kalju, trojica Srba igrala za BATE

roj-kin-seltik-favr
Seltik čeka novog menadžera (FOTO: Ian MacNicol/Getty Images)

Utakmicama u sredu su završeni prvi mečevi 2. kola kvalifikacija za Ligu šampiona. Za neke ekipe može da se kaže da su već obezbedile prolaz.

POČEĆEMO OD DUELA U GLAZGOVU

Seltik je demonstrirao moć protiv estonskog šampiona Nome Kaljua. Ekipa iz Škotske je slavila sa ubedljivih 5:0, te na revanš koji je za sedam dana ide turistički.

U ovom trijumfu Seltika najviše se istakao Kristi koji je dva puta zatresao mrežu rivala, dok se jednom našao u ulozi asistenta. Golove su još postigli Grifits, Ajer i Mekgregor.

MARIBOR SLAVIO PROTIV ŠVEĐANA

Šampion Slovenije je važio za blagog favorita pre ovog dvomeča protiv AIK-a. Na kraju se ta tvrdnja ispostavila tačnom.

Maribor je na “Ljudskom vrtu” savladao ekipu iz Štokholma sa 2:1, a sva tri gola viđena su u prvom poluvremenu.

MERIDIAN SELEKTOR – SKRATI SPISAK Izaberi idealnih 12 i osvoji vredne nagrade

Ovu utakmicu će posebno pamtiti vezista domaćih Rok Kronaveter, jer je najpre svoj tim doveo u vođstvo, a potom je i asistirao Saši Ivkoviću. Jedini pogodak za AIK postigao je iskusni Henok Goitom.

KLUŽ SA GOLOM PREDNOSTI IDE U IZRAEL

Tim iz Rumunije je obradovao svoje navijače, pošto je trijumfovao sa 1:0 protiv Makabija iz Tel Aviva.

Sigurno da ovaj rezultat ne garantuje ništa, posebno jer se revanš igra u Izraelu. Jedini gol na ovoj utakmici viđen je u 22. minutu, kada je asistenciju Kiprijana Deaka napadač Bilel Omrani pretvorio u gol.

BORBA ZA LŠ Kopenhagen završio posao, Ranđelović debitovao

TROJICA SRBA UČESTVOVALA U POBEDI BATE-a

Već godinama BATE gospodari beloruskim fudbalom. Sad je 2. kolu kvalifikacija pobedio Rozenborg sa 2:1.

Trener domaćih Aleksej Baga od starta susreta je ukazao poverenje trojici igrača iz Srbije. Na terenu su se našli Aleksandar Filipović, Slobodan Simović i Nemanja Milić.

A golove za BATE su postigli Staševič sa bele tačke i Skaviš, dok je jedini pogodak za Norvežane bio delo Konradsena.

MOGLO JE I UBEDELJIVIJE U MAĐARSKOJ

Ferencvaroš je savladao Valetu sa 3:1, i može se reći da će to šampion Malte teško nadoknaditi, ali u fudbalu je sve moguće, pa je zato trijumf Mađara koji su mnogo kvalitetniji morao da bude ubedljiviji.

Pobedu domaćem timu je doneo Lanfazame sa dva gola, dok je Boneljo zatresao sopstvenu mrežu. Na drugoj strani u strelce se upisao Juri.

KARABAG BEZ TRIJUMFA U IRSKOJ

Šampion Azerbejdžana je bio favorit na utakmici protiv Dandalka, ali to nije pokazao, bar ne kroz rezultat.

Prvi duel ovih ekipa je završen nerešeno 1:1, što svakako više odgovara Karabagu. Gosti su poveli već u 4. minutu preko Emrelija, ali su Irci poravnali u 78. minutu zahvaljujući Hobanu.

DOBAR REZULTAT ZVEZDE

Crveno-beli su sa 2:0 srušili Helsinki pred više od 36.000 gledalaca na stadionu “Rajko Mitić”, a golove su postigli Ričmond Boaći i Milan Pavkov.

Boaći je postigao prvi gol za Zvezdu protiv Helsinkija (FOTO: Srđan Stevanović/Starsport)

Ne bi trebalo da izabranici Vladana Milojevića imaju problema u revanšu u Finskoj koji je na programu 31. jula.

HEJ, PAVKOV Zvezdin heroj obezbedio mirniji revanš na putu ka LŠ!