DVA REMIJA Totenhem prokockao 0:2, Briž i Galatasaraj bez golova

Totenhem prokockao veliku prednost u Atini (FOTO: Olympiacos FC)

Briž i Galatasaraj su u Belgiji odigrali 0:0, dok je Totenhem odneo samo bod sa gostovanja Olimpijakosu – 2:2.

Prve dve utakmice ove srede donele su dva nerešena rezultata.

U grupi B, u kojoj se nalazi i Crvena zvezda, remizirali su Olimpijakos i Totenhem.

U prvom poluvremenu viđena su čak tri pogotka – od toga dva u mreži domaćih.

Crveno-beli su bez respekta ušli u utakmicu i imali inicijativu. U 18. minutu Giljerme je pogodio stativu, a i Podens je pretio šutevima sa distance.

BAJERN – ZVEZDA Sve tajne Alijanc arene koja se tako ne zove

Ipak, londonska ekipa je povela. Nesmotren start Merije nad Kejnom bio je dovoljan da sudija Đanluka Roki pokaže na belu tačku. Upravo je kapiten Totenhema preuzeo odgovornost i doveo tim u vođstvo – igrao se 26. minut.

Najlepši trenutak utakmice desio se samo četiri minuta kasnije. Lukas Moura je duplirao prednost “pevaca” sjajnim udarcem van kaznenog prostora.

Grčka ekipa je igrom u prvih 45 minuta zaslužila bar da postigne gol, a to se i desilo. Danijel Podens je lepim udarcem sa desne strane pogodio donji levi ugao Uga Ljorisa za 1:2.

Inicijativa domaćih se nastavila, a ubrzo su stigli i do izjednačenja. Vertongen je skrivio penal – a precizan je bio veteran Metju Valbuena za velikih 2:2.

Ispostavilo se da je to bio i konačan rezultat, ali ne možemo da se otmemo utisku da je Olimpijakos pružio dosta bolju partiju, kao i da je prošlogodišnji finalista odigrao dosta loš meč.

U Belgiji nije bilo toliko uzbuđenja, a ni golova. Briž je dočekao Galatasaraj u grupi A. Meč je završen najnepopularnijim rezultatom, 0:0.

Domaći tim je imao više šansi i inicijativu, ali Denis i Okereke nisu uspeli da savladaju Musleru. Inače, Galatasaraj je na terenu od starta imao svih 11 stranih igrača. Pre njih, jedino je Bešiktaš izveo sastav bez domaćih fudbalera u Evropi, još 2016. godine.

LOŠ POČETAK ŠAMPIONA Nokaut u Napulju, rutina Tadića, Rojs tragičar

OBAVEZNO POGLEDAJTE PAO MINHEN | Navijači Zvezde osvojili glavni trg, svi veruju u istorijski podvig! Bajern – Zvezda