POLUVREME SALCBURGA ZA 5+ Moćan het-trik norveškog čuda od deteta

Sve je poznato. Erling Haland karijeru nastavlja u Dortmundu (FOTO: Andreas Schaad/Bongarts/Getty Images)

Salcburgov Erling Haland je upravo odigrao prvih 45 minuta u karijeri u Ligi šampiona – i postigao het-trik!

Salcburg na poluvremenu vodi 5:1 protiv Genka, ali prava priča je norveška gol mašina – Erling Braut Haland.

Sin Alfa Halanda je postigao čak 15 golova na devet utakmica ove sezone u svim takmičenjima.

Momak rođen 2000. godine je profesionalnu karijeru počeo u Moldeu, a Red Bul Salcburg ga je kupio u zimskom prelaznom roku.

Norvežanin je planetu zaludeo maja ove godine, kada je na Svetskom prvenstvu do 20 godina postigao čak devet golova na jednoj utakmici!

Ovo mu je već drugi het-trik u sezoni. Tri puta je bio strelac i protiv Volfsbergera u austrijskoj ligi.

Njegov otac je imao respektabilnu fudbalsku karijeru, koju je uglavnom proveo u Engleskoj.

Igrao je za Notingem Forest, Lids i Mančester siti. Alf Haland je najpoznatiji po tome što mu je Roj Kin nakon brutalnog starta maltene okončao karijeru.

MILOJEVIĆ PRED BAJERN: Nikoga se ne plašimo, to smo već dokazali

OBAVEZNO POGLEDAJTE Dimitrije Banjac (Đorđe Čvarkov): AFC Wimbledon, Premier league, srpski fudbal i ponešto o Gajdobri