Na utakmici Napoli – Genk, čuvar mreže gostiju Marten Fandevort je sa 17 godina i 287 dana postao najmlađi golman u istoriji Lige šampiona!

Time je oborio rekord Mileta Svilara iz Benfike.

Ipak, neće po dobrom pamtiti svoj debi, pošto mu je Arkadiuš Milik “isporučio” tri gola već u prvom poluvremenu.

Mladi golman Genka napravio je grešku kod prvog i skrivio jedanesterac za treći pogodak poljskog fudbalera.

Milik je postigao i svoj prvi het-trik u karijeri u LŠ.

Takođe, prvi je igrač Napolija koji je ostvario ovakav učinak u najelitnijem takmičenju, ali i strelac drugog najbržeg het-trika nakon 2013. godine.

Trebalo mu je 38 minuta za to, a Zlatanu Ibrahimoviću 36, u dresu PSŽ-a protiv takođe belgijskog kluba, Anderlehta.

Napoli je tako već nakon prvog poluvremena rešio svoj plasman u nokaut fazu, a na kraju je slavio sa 4:0.