Juventus i Atletiko su nakon međusobnog remija ostvarili prve pobede ove sezone u Ligi šampiona, a Mančester siti i PSŽ su u drugom poluvremenu slomili rivale.

U grupi A ranije ovog utorka Real je uspeo da iščupa remi protiv Briža (2:2), dok je PSŽ minimalcem slavio na gostovanju Galatasaraju.

Jedini gol postigao je Mauro Ikardi, igrao se 52. minut kada su se igrači „svetaca“ praktično ušetali u gol domaćih.

Bio je to prvi pogodak Argentinca za klub iz Pariza, od dolaska iz Intera u letnjem prelaznom roku.

Grupa B donela nam je pobedu Crvene zvezde nad Olimpijakosom (3:1), odnosno neočekivanu katastrofu Totenhema u Londonu.

Bajern je savladao „pevce“ sa čak 7:2, uz fantastičnu partiju Serža Gnabrija!

Šahtjor je u C grupi pobedio Atalantu sa 2:1, dok je Mančester siti tek u nastavku uspeo da baci zagrebački Dinamo na kolena.

Ruku na srce, ispromašivali su se „građani“ u prvom poluvremenu, da bi rezervista Rahim Sterling u 66. minutu još jednom pokazao da je strašan u tandemu s Rijadom Marezom.

Pobedu je „overio“ mladi Fil Foden u petom minutu nadoknade.

Bez većih problema Juve i Atleti savladali su svoje rivale u grupi D.

„Stara dama“ dočekala je Leverkuzen i ispratila ga kući s tri gola u mreži. Gonzalo Iguain je „otvorio“ susret u Torinu, da bi Federiko Bernadeski udvostručio vođstvo.

Kristijano Ronaldo postavio je konačnih 3:0, minut pre kraja utakmice.

Ovim trijumfom, Portugalac je postao igrač s najviše pobeda u LŠ (102), pošto je prestigao legendarnog Ikera Kasiljasa.

Na gostovanju u Moskvi, tim Dijega Simeone rešio je susret s Lokomotivom u svega deset minuta drugog dela.

Strelci su bili Žoao Feliks, koji se odlično snašao, odnosno Tomas.