SITI POKORIO “VUKOVE” Vicešampion sigurno krenuo u novu sezonu!

Siti opravdao ulogu favorita protiv Vulverhemptona (PHOTO: Stu Forster/Getty Images)

Engleski vicešampion Mančester siti upisao je prvu pobedu u novoj sezoni Premijer lige pošto je u Vulverhemptonu slavio sa 3:1 protiv istoimenog tima u poslednjem meču drugog kola.

Sve je bilo rešeno sredinom prvom poluvremena, a mrežu “vukovao” načeo je Kevin De Brujne golom sa penala u 20. minutu.

Belgijanac je hladokrvno izvršio egzekuciju postigavši svoj prvi gol u sezoni, a samo desetak minuta ranije sjajno je izveo slobodan udarac koji je ukrotio protivnički golman.

Već u 32. minutu na semaforu je stajalo 2:0 posle sjajne akcije koju je krunisao mladi Fil Foden. Bio je to mat u tri poteza. De Brujne je uposlio Rahima Stelinga, a ovaj je sa boka proigrao Fodena koji je samo loptu prosledio u mrežu.

Do kraja prvog poluvremena De Brujne je imao još jednu priliku za gol, ali je Rui Patrisio ponovo bio siguran, pa se rezultat nije menjao do odmora.đ

U nastavku Gabrijel Žezus je u 53. minutu sjajno šutirao, ali Patrisio je bio na mestu, a na isteku jednog časa ide Podens je morao bolje da reaguje i naizgledniju priliku sa Vulvse pretvori u gol.

U 71. minutu mreža domaćih se ponovo zatresla, ali je pomoćni sudija podigao zastavicu zbog ofsajda nakon gola Žezusa.

Domaći ipak nisu rekli poslednju reč pošto je u 78. minutu Raul Himenez sjajno skočio smanjivši prednost “građana” na 2:1. Ušlo se u uzbudljivu završnicu.

Ipak, Siti se nije iznenadio pa je Žezus u petom minutu nadoknade postavio konačnih 3:1.

Nešto ranije Aston Vila je ostvarila prvu pobedu u ligi pošto je minimalnim rezultatom dobila Šefild junajted 1:0 ujedno nanevši drugi poraz svoj današnjem rivalu.

Strelac jedinog gola bio je Ezri Konsa u 63. minutu, a domaćem timu na putu do pobede išlo je i rano isključenje Džona Egana već u 12. minutu.