Bez pobednika u drugom polufinalu Liga kupa – Lester i Aston Vila odigrali su 1:1 i odluka o finalisti pašće u revanšu.

Mančester siti gotovo se domogao martovske borbe za trofej na Vembliju. “Građani” su bili bolji od gradskog rivala u prvom polufinalu sa 3:1 i revanš u plavom delu Mančestera biće izvesno puka formlanost.

Mnogo više neizvesnosti doneo je drugi polufinalni par. Lester nije uspeo neku od fantastičnih partija iz Premijer lige da ponovi i u završnici Liga kupa.

“Lisice” su sprečile poraz na svom terenu, ali nisu došle do potpunog preokreta. Zato će finalista biti odlučen u Birmingemu 28. januara.

Aston Vili je pripalo prvo poluvreme, domaćinu drugo. Gosti su poveli u 28. minutu kada je El Gazi sa levog krila na drugoj stativi pronašao Žilberta koji je pravovremeno utrčao i iz prve se pobrinuo za 0:1.

Lester je zaigrao daleko bolje i preko Medisona najavio izjednačenje. Za poravnanje i konačnih 1:1 najzaslužniji bio je Keleči Iheanačo jer je u 74. minutu na dodavanje Vardija zakucao loptu pod prečku.

Mogao je Vardi da kreirao preokret i pobedu, ali je u samoj završnici bio neprecizan pogodivši spoljni deo mreže.

Za kraj ističemo da pravilo gola u gostima ne važi u Liga kupu.