PARTIZAN JE U LIGI EVROPE! Miletić odveo crno-bele u grupnu fazu!

(FOTO: Starsport)

Fudbaleri Partizana plasirali su se u grupnu fazu Lige Evrope, pošto su u revanšu u Norveškoj odigrali 1:1 s Moldeom.

U prvoj utakmici u Beogradu, crno-beli su slavili sa 2:1.

Poveli su domaći preko Džejmsa, da bi Miletić postigao zlata vredan gol za izjednačenje i ispostaviće se konačan rezultat – i Ligu Evrope!

Savo Milošević počeo je utakmicu s jednom promenom u odnosu na susret koji je odigran u Humskoj prošlog četvrtka.

Inicijativa Partizana obeležila je prvo poluvreme, a naš predstavnik mogao je da povede već u petom minutu, ali Zdjelar je bio zamalo neprecizan.

Zoran Tošić, nešto kasnije je promašio još jednu sjajnu šansu i svi su mogli da kažu samo jedno – sjajno su izgledali crno-beli!

Potpuno su nadigrali rivala, pa su i navijači, kao i Savini momci verovali u plasman u grupnu fazu LE.

Čvrsta i hrabra igra Partizana u Norveškoj (FOTO: Starsport)

Sve do 72. minuta. Partizan je bio bolji rival, a onda se Džejms ušunjao iza odbrane beogradskog kluba.

Nakon prekida, lopta se odbila od živog zida, uhvatila Vladimira Stojkovića na pogrešnoj nozi, a fudbaler Moldea bio potpuno sam, za lagan gol.

Onda je na scenu stupio Miletić.

Iskoristio je asistenciju Tošića, koji je, nažalost, nedugo zatim napustio igru zbog povrede kolena… 1:1!

Gol za Ligu Evrope!

Miletić (levo) postigao gol vredan Lige Evrope (FOTO: Starsport)

Ipak, ostalo je još da se igra i ponovo je Partizan preuzeo inicijativu.

Do kraja je Ognjen Ožegović imao dve dobre šanse za crno-bele, ali se jednom okliznuo, a drugi put bio zamalo neprecizan.

Kad se začuo poslednji sudijski zvižduk na stadionu “Aker”, to više nije bilo ni bitno… Partizanova evropska jesen je počela!

MOLDE – PARTIZAN 1:1 (0:0)

Stadion: “Aker”
Sudija: Rudi Buke (Francuska)
Strelci: Džejms u 72. za Molde, a Nemanja R. Miletić u 80. minutu za Partizan

MOLDE: Kraninks, Haraldsed, Gabrijelsen, Foren, Haugen (od 84. Knudzon), Aursnes, Husain, Boli (od 59. Omoidžunfo), Volf Eikrem, Hestad, Džejms.
PARTIZAN: Stojković, N. Miletić, Ostojić, Pavlović, Urošević, Zdjelar, Šćekić, Tošić (od 83. Lutovac), Suma (od 66. Natho), Asano, Sadik (od 69. Ožegović).