REMI PARTIZANA NA STARTU LE: Maestralni Natho nije mogao sam

Natho je briljirao na utakmici protiv AZ-a u Beogradu (FOTO: Starsport)

Fudbaleri Partizana remizirali su sa AZ Alkmarom 2:2 kao domaćini na startu L grupe Lige Evrope, iako su bili konkretniji veći deo susreta.

Ostaje velika žal što crno-beli nisu došli do trijumfa. Imali su inicijativu tokom većeg dela susreta tačnije od 27. minuta kada je crveni karton zaradio desni bek gostiju Svenson.

Pokušavali su izabranici Sava Miloševića na sve načine da dođu do trijumfa pred oko 20.000 dece na stadionu u Humskoj, ali nisu uspeli i velika je šteta što Bibras Natho maestralnu partiju nije ukrasio pobedom. Izraleac je na ovoj utakmici postigao oba gola za crno-bele.

Sjajna podrška najmlađih i ove večeri u Humskoj (FOTO: Starsport)

Krenuo je Partizan agresivno od starta utakmice.

Već u 3. minutu prva opasnost po gol Bizoa. Probao je nakon odbijene lopte Bibras Natho, ali je udarac Izraelca završio mali iznad prečke golmana AZ Alkmara.

Olakšanje za sve u taboru crno-belih. Veliku priliku propustili su gosti u 6. minutu. Probio je veoma ofanzivni levi bek Vijndal.

Potom se oslobodio Miletića, dobro šutirao, ali je njegov pokušaj osujetio Urošević, pa je holandski tim iz svega izvukao samo korner.

Nije dobro počelo po domaće.

Samo 12 minuta je bilo potrebno fudbalerima AZ Alkmara da dođu do prednosti. Sjajnu akciju izveli su izabranici Arnea Slota.

Jedna duga lopta je stigla do Idrisa, koji je ušao u kazneni prostor, potom ju je ostavio za Stengsa kome nije bilo teško da pogodi praznu mrežu sa nekoliko metara.

Usledio je još jedan pokušaj Natha. Ovoga puta slabijom levom nogom. Sada je njegov pokušaj završio u naručju Bizoa.

Gosti su ostali sa desetoricom od 27. minuta. Crveni karton je zaradio Svenson, nakon što je na 17 metara od gola faulirao Asana. Probao je iz slobodnog udarca Tošić, no tukao je u živi zid. Izgledna prilika crno-belih je otišla u nepovrat.

Uspeo je Partizan da materijalizuje prednost igrača više u 43. minutu pred oko 20.000 dece koji su došli da podrže voljeni klub.

Sa bele tačke je precizan bio Natho.

Debitantski gol Natha za Partizan (FOTO: Starsport)

Penalu je prethodilo obaranje Sadika u kaznenom prostoru AZ-a. Njega je faulirao Vujtens. Nema sumnje izjednačili su crno-beli u pravom trenutku.

Bolji utisak u prvom delu susreta ostavio je domaćin, ali u tome im je pomoglo isključenje Svensona.

Od tog trenutka Partizan je pruzeo inicijativu.

Agresivno su krenuli izabranici Sava Miloševića u nasatavku utakmice. Kakve dve šanse je u razmaku od 30 sekundi propustio Takuma Asano. Protutnjao je Japanac kao brzi voz po levoj strani, dobio je pravovremen pas od Sadika, no šutirao je pravo u golmana gostiju.

Nakon toga je i posle kornere šutirao glavom iz neposredne blizine, ali pored gola.

(FOTO: Starsport)

Terensku inicijativu je krunisao Partizan u 61. minutu. Potpuno zasluženo su do preokreta došli crno-beli. Fanstastičnu utakmicu je igrao Bibras Natho.

Odlično je uposlio Sadika, koji je pogodio stativu, da bi se lopta potom odbila do Izraelca koji je sa nekih 18 metara sjajno šutirao levom nogom i doneo vođstvo svom timu.

Kakav hladan tuš. U 67. minutu gosti su poravnali rezultat. Fantastičnu kontru su istrčali igrači AZ Alkmara.

Dobio je loptu na levoj strani Boadu, pobegao je Miletiću i rutinski savladao Stojkovića za izjednačenje.

Vrlo brzo su izabranici Sava Miloševića mogli do drugog vođstva na meču. Nathovev lopte imaju oči. Izveo je slobodan udarac i u glavu pogodio Pavlovića, no mladi defanzivac domaćih je veoma loše šutirao.

Prvi put na utakmici je u 77. minutu udarac oprobao i Šćekić, no samo je zagrejao ruke Bizoa.

Pokušao je Milošević i uvođenjem Sume. Upravo je omaleni vezista propustio veliku priliku. Šutirao je iz okreta pored gola.

Ogromnu šansu nije iskoristio Marković u 85. minutu.

Iznenada mu se ukazala šansa. Izašao je sam ispred Bizoa, pokušao je da ga prebaci, u tome je i uspeo, ali je lopta umesto u golu završila na gornjem delu mreže.

Na kraju crno-beli nisu uspeli da pobede, pa gosti odnose vredan bod za Holandiju. Sigurno da ostaje velika žal u taboru domaćina.

Naredni meč Partizan u Ligi Evrope igra protiv Astane u Kazahstanu.

PARTIZAN – AZ ALKMAR 2:2 (1:1)

Stadion: Partizana. Gledalaca: oko 20.000. Sudija: Marko Gvida (Italija). Crveni karton: Svenson u 27. minutu za AZ. Strelci: Natho u 41. iz penala i 61. za Partizan – Stengs u 13. i Boadu u 67. minutu za AZ.

Partizan: Stojković – Miletić, Ostojić, Pavlović, Urošević – Zdjelar, Šćekić (od 79. Suma) – Tošić (od 63. Marković), Natho, Asano – Sadik (od 88. Gigić).

AZ: Bizo – Svenson, Vlar, Vujtens, Vijndal – Midtsjo, De Vit, Kupmejners – Stengs (od 84. Klasi), Boadu, Idrisi (od 31. Sugavara).

Dimitrije Banjac (Đorđe Čvarkov): AFC Wimbledon, Premier league, srpski fudbal i ponešto o Gajdobri