Fudbaleri Kopenhagena savladali su na svom terenu Bašakšehir rezultatom 3:0 (1:0), u revanš meču osmine finala Lige Evrope i na taj način se plasirali među osam najboljih u ovom takmičenju.

Plasman u četvrtfinale Lige Evrope obezbedio je i Šahtjor koji je takođe na svom terenu bio bolji od Volfsburga sa 3:0 (0:0).

Bašakšehir je u prvom meču savladao danskog predstavnika minimalnim rezultatom, ali je Kopenhagen danas anulirao prednost rivala već u četvrtom minutu golom Jonasa Vinda.

Do kraja prvog dela nismo videli ozbiljnije šanse pa se na odmor otišlo sa minimalnom prednošću Kopenhagena.

U 52. minutu je već bilo 2:0 za domaćina pošto je siguran sa bele tačke bio Jonas Vind, koji je postigao svoj drugi gol na meču.

Ni to nije navelo tursku ekipu da zaigra kvalitetnije, pa je samo deset minuta kasnije bilo 3:0 za Kopenhagen.

Konačnih 3:0 postavio je Rasmus Falk.

Šahtjor je istim rezultatom savlado ekipu Volfsburga.

Oni su i u prvom meču, igranom u Nemačkoj, slavili sa 2:1, a sada su ubedljivom pobedom overili plasman u četvrtfinale Lige Evrope.

Predstavnik Ukrajine je imao kontrolu tokom čitavih 90 minuta, dok Volfsburg nijednom nije uspeo ozbiljnije da ugrozi gol rivala.

U prvom delu igre nije bilo većih prilika, pa se na odmor otišlo sa 0:0.

Ipak, drugo poluvreme je donelo mnogo više uzbuđenja.

U 65. minutu defanzivac domaćina Hočolava je srušio protivnika na ivici kaznenog prostora i sudija je svirao kazneni udarac. Međutim, usledilo je gledanje VAR snimka i odluka je preinačena u običan faul – ali je Hočolava dobio crveni karton.

Ali, sa druge strane, samo nekoliko minuta kasnije Džon Bruks je napravio nesmotren faul na sredini terena, kada je otvorenim delom kopačke u stomak udario Morašea i tako zaradio isključenje.

A onda u poslednja četiri minuta Šahtjor postiže čak tri gola.

Najpre je u 89. minutu Moraeš doneo vođstvo svojoj ekipi, samo dva minuta kasnije već je bilo 2:0, nakon pogotka Manora Solomona.

Konačnih 3:0 postavio je Moraeš svojim drugim golom na meču u trećem minutu sudijske nadoknade.

INTER PRED VELIKIH POTPISOM U četvrtak najavljeno ozvaničenje!

OBAVEZNO POGLEDAJTE:Fudbalski kviz | EP 07 – Testiraj znanje! POGODI FUDBALERA po klubovima u kojima je igrao