LACIO JE VLADAR RIMA: Roma nije imala snage da napravi čudo!

Strašna borba Lacija i Rome u rimskom derbiju! (FOTO: Guliver)

Roma i Lacio odigrali su jedan neverovatan derbi za prevlast u Rimu!

U šestom kolu italijanske Serije A “koplja su ukrstili” Lacio i Roma, i može se reći da nisu razočarali navijače na stadionu “Olimpiko”.

Lacio je nakon velike borbe uspeo da savlada Romu rezultatom 3:2 (2:1).

Od samog početka utakmice videli smo velika uzbuđenja. Već u desetom minutu Lacio je stigao do prednosti od 1:0.

Felipe Anderson je odlično centrirao, Sergej Milinković-Savić sjajno ispratio i udarcem glavom smestio loptu iza leđa Rui Patrisia.

Devet minuta kasnije dogodila se jedna neverovatna situacija. Roma je imala napad, pokušali su igrači “vučice” da reklamiraju penal, sudija ništa nije svirao, pa je potom usledila kazna.

Kombinovali su Imobile i Pedro, pa je iskusni Španac uspeo još jednom da zatrese mrežu Rome u kratkom vremenskom periodu!

Nominalno gost na večerašnjem meču nije želeo da se preda. Napao je iz svih oružja, rizik se isplatio u 41. minutu.

Ibanjez je odlično reagovao nakon kornera, zahvatio je loptu toliko da je bilo dovoljno da se ona nađe iza leđa Pepea Rejne.

Neverovatan tempo igre nastavljen je i u drugom poluvremenu u kojem smo bili svedoci još dva pogotka.

U 63. minutu Felipe Anderson je ponovo pokazao da ima izvrstan pas. Odlično je spojio sa golom Ćira Imobilea, koji je napravio dva izvrsna lažnjaka i poslužio kao na tacni Andersona koji je ispratio akciju do kraja.

Ako Roma nije poklekla u prvom poluvremenu nakon zaostatka od 2:0, verovatno je malo ko očekivao da “vučica” može da ostane konkurentna pri rezultatu 3:1.

Zaniolo je bio pravi motor gostiju, maksimalno se trudio i na kraju je uspeo u 69. minutu da iznudi penal, koji je Vertut sigurnim udarcem sproveo u mrežu.

Do kraja meča Roma je pokušala neverovatnim naporima da stigne velikog rivala, ali je izlazak iz igre Zaniola bio nenadoknadiv “gubitak”.

Mora se spomenuti da je ključnu ulogu u odbani vođstva imao golman domaćina, Pepe Rejna, koji je u nekoliko navrata sjajno intervenisao.

Situacija na tabeli je sledeća, Lacio se pobedom popeo na šesto mesto, dok je Roma ostala četvrta!

POČETAK DOSTOJAN DERBIJA: Srbin postigao gol, pa dobio nokaut!

OBAVEZNO POGLEDAJTE: Ljubinko Drulović: Partizan i Zvezda se pitaju za sve! | Sport Fokus Meridian S01EP23