KVALIFIKACIJE ZA EURO 2020 Favoriti ubedljivi, het-trik Kejna

Engleska Islan Liga nacija
Kejn je ljudina! (Photo by Catherine Ivill/Getty Images)

Odigrane su prve četiri utakmice subotnjeg programa u kvalifikacijama za EURO 2020. Pobede su ostvarile Engleska, Island, Ukrajina i tzv. Kosovo.

Engleska je savladala Bugarsku na Vembliju 4:0 u grupi A, a glavna zvezda bio je kapiten “Gordog albiona” Hari Kejn. Napadač Totenhema je postigao tri pogotka u ubedljivom izdanju svoje reprezentacije.

Prvo poluvreme nije bilo ni izbliza zanimljivo kao nastavak, a jedina stvar vredna pomena je upravo prvi gol na meču Kejna. Sterling je u 24. minutu oduzeo loptu Bugarima u njihovom šesnaestercu i uposlio svog kapitena, kome nije bilo teško da iz blizine pogodi.

Nije ekipa Gereta Sautgejta igrala atraktivno u prvih 45 minuta, čak nije stvorila nijednu izglednu priliku.

Nastavak je bio potpuno drugačiji.

Već u 50. minutu Rašford je sjajno prošao po levoj strani, “zalomio” Bodurova, koji je nespretnim startom napravio penal. Najstrožu kaznu izveo je Kejn, i duplirao prednost Engleske. Samo pet minuta kasnije usledio je novi gol. Kejn je vratio asistenciju Sterlingu za prvi gol sjajnim niskim centaršutem, a zvezda Mančester sitija je poslala loptu u praznu mrežu – 3:0.

U 73. minutu napadač Engleske je upotpunio het-trik i postavio konačnih 4:0. Pogodak je ponovo postigao sa bele tačke.

Nešto ranije odigrana je još jedna utakmica u ovoj grupi, a Češka je izgubila od ekipe tzv. Kosova (2:1).

Island je na svom terenu savladao Moldaviju sa 3:0 i tako, bar na kratko, došao na prvo mesto grupe H.

Ukrajina je nastavila sa sjajnim partijama u ovom kvalifikacionom ciklusu. Na gostovanju u Litvaniji izabranici Andreja Ševčenka slavili su sa 0:3.

Pitanje pobednika rešeno je već u prvom delu igre. Zinčenko i Marlos su bili strelci za svoj tim, a u drugom poluvremenu konačan rezultat postavio je Malinovski.