MOĆNA BIH Četiri gola za devet minuta, Španci teže od očekivanog

Ramos je jedan od najzaslužnijih za pobedu Španije nad Rumunijom (FOTO: David Ramos/Getty Images)

Fudbaleri Bosne i Hercegovine trijumfovali su protiv Lihtenštajna sa 5:0 na svom terenu u 5. kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Nijednog momenta se na ovom susretu nije dovodio u pitanje pobednik. Izabranici Roberta Prosinečkog lako su izašli na kraj sa nejakim rivalom i obradovali navijače na “Bilinom Polju”.

Domaćin je poveo već u 11. minutu kada je Amer Gojak iskoristio dodavanje Edina Džeka i pogodio mrežu rivala.

Zanimljivo je da do odlaska na odmor, ali i dobrih 35 minuta nastavka nije bilo golova, a onda blickrig Bosne i Hercegovine.

Uspeli su u razmaku od devet minuta da postignu četiri gola. To su uradili Duljević, Džeko, Višća i po drugi put Gojak.

SRBIJA – PORTUGAL, SUBOTA 20.45, KVALIFIKACIJE ZA EURO 2020.

Važna pobeda ekipe Roberta Prosinečkog za nastavak kvalifikacija. BiH se posle ovog kola nalazi na trećem mestu sa sedam bodova, dok je Lihtenštajn na poslednjoj šestoj poziciji bez bodova, ali i datog gola.

Trener Bih Robert Prosinečki može da bude zadovoljan izdanjem svog tima (FOTO: Valerio Pennicino/Getty Images)

Španija je uz dosta muke uspela da savlada Rumuniju u gostima sa 2:1. Vodila je “furija” sa dva gola razlike, ali dovela pobedu pod veliki znak pitanja.

Igrao se 29. minut kada je Serhio Ramos bio precizan sa bele tačke. Prednost je u drugom delu susreta duplirao Pako Alkaser. Ipak, od tada kreću problemi za goste.

Rumuni su najpre smanjili preko rezerviste Andonea u 59. minutu, da bi od 79. nakon isključenja Ljorentea igrali sa fudbalerom više.

No, domaćin nije uspeo da brojčanu prednost na terenu kruniše pogotkom, pa su bodovi otišli za Španiju.

Posle ovog trijumfa “furija” je ostala na čelu tabele sa 15 bodova, dok je Rumunija četvrta sa sedam.