Fudbleri Vojvodine poslednji su polufinalisti Kupa Srbije pošto su na “Karađorđu” savladali Mladost sa 5:4 posle boljeg izvođenja penala.

Prvo poluvreme nije bilo preterano zanimljivo. Novosađani su bili ti koji su imali više loptu u nogama. Gostujući fudbaleri su uspeli da “umrtve” igru.

Izabranici Nenada Lalatovića su u nastavku meča dodatno pojačali pritisak, ali nisu uspeli da pronađu put do gola Zlatka Zečevića.

Vojvodini pripao penal “rulet”: Novosađani poslednji polufinalisti Kupa!
Novosađani su protiv Mladosti slavili posle boljeg izvođenja penala (FOTO: Starsport)

Najbolju priliku je u 66. minutu propustio Petar Bojić. Našao se oči u oči sa čuvarom mreže Mladosti, šutirao je iskosa, ali je iskusni 36-godišnjak odlično reagovao.

Sjajno je u 79. minutu sa oko 25 metara tukao Stefan Đorđević, no nije imao sreće pošto je njegov pokušaj zaustavila prečka. Nema sumnje da bi ovo bio evrogol.

Do kraja meča nije bilo previše uzbuđenja, pa su penali odlučili ko će biti poslednji učenik polufinala.

Precizni kod Vojvodine su bili Čović, Vukadinović, Gemović, Stojković i Drinčić , dok su za Lučance pogađali Bojović, Šatara, Jovanović i Radivojević, a jedini promašen penal je bio deo Predraga Pavlovića.

Podsetimo, u polufinale Kupa Srbije plasirali su se: Crvena zvezda, Partizan, Čukarički i Vojvodina.

Partizan zasluženo do polufinala Kupa: Asano sa dva gola srušio Radnik!

OBAVEZNO POGLEDAJTE: FILIPOVIĆ: OI će mi biti poslednje reprezentativno takmičenje!