Fudbaleri Čukaričkog uspeli su posle neverovatnog preokreta da pobede Radnički sa 3:2 na Banovom Brdu u četvrtfinalu Kupa Srbije.

Mestralnu utakmicu odigrao je mladi napadać “brđana” koji je na pozajmici iz Mančester sitija, Slobodan Tedić. On je postigao sva tri gola za svoj tim i odveo ga u polufinale.

Nije dobro počelo za izabranike Aleksandra Veselinovića. Gostujući fudbaleri su poveli preko Nikole Čumića. Odlično je napadač Nišlija šutirao sa nekih 17 metara i doneo prednost gostima u 14. minutu.

Isti igrač je duplirao vođstvo Radničkog devet minuta kasnije. No, uspeo je Čukarički pogotkom pomenutog Tedića se bele tačke da smanji rezultat do odlaska na odmor.

Sjajan fudbal na Brdu: Preokret Čuke i het-trik Tedića za polufinale Kupa!
Radost Slobodan Tedića nakon jednog od tri gola (FOTO: Starsport)

“Meraklije” su veliku priliku da možda i reše meč propustili u 56. minutu kada Stefan Mihajlović nije realizovao najstrožu kaznu.

Nakon toga usledio je pravi mali šou Tedića, koji je dao dva gola (drugi u nadoknadi) i doneo Čuki plasman u polufinale posle velikog preokreta.

“Brđani” su se tako u polufinalu pridružili Crvenoj zvezdi, a preostala dva para dobićemo nakon duela Radnik – Partizan (17.30) i Vojvodina – Mladost (20).

ZVEZDA U POLUFINALU Ivanić i Ben u dva minuta slomili odličnu Inđiju

OBAVEZNO POGLEDAJTE: FILIPOVIĆ: OI će mi biti poslednje reprezentativno takmičenje!