Fudbaleri Napolija ostvarili su pobedu u protiv Intera sa 0:1 kao gosti u prvom meču polufinala Kupa Italije.

Heroj tima koji sa klupe predvodi Đenaro Gatuzo bio je Španac Fabijan Ruiz, koji je postigao jedini gol na utakmici.

Ovaj trijumf mnogo znači ekipi iz Napulja jer se nalazila u rezultatskoj krizi. Prvo poluvreme nije bilo mnogo interesantno. Najbolju šansu nije iskoristio Lautaro Martinez, koji je glavom tukao preko gola.

U nastavku je viđena mnogo sadržajnija igra, ali i jedini gol. Igrao se 57. minut kada je Ruiz postigao pogodak.

Odigrao je sjajan dupli pas sa Di Lorencom, potom se lažnjakom oslobodio Brozovića, a onda fantastičnim udarcem levom nogom sa nekih 17 metara matirao Padelija.

Pokušavao je Inter na sve načine da dođe do izjednačenja, no u tome nije uspeo, pa će u revnšu u Napulju pokušati da izbori finale.

Drugi polufinalni par čine Milan i Juventus. Njihov meč je na programu u četvrtak od 20.45 na “San Siru”.