Ogroman favorit je bila ekipa Pari Sen Žermena protiv Nanta i “sveci” su to na meču i pokazali ubedljvom pobedom od 3:0 u utakmici devetog kola Lige 1.

PSŽ je bio veoma oslabljen izostankom Anhela di Marije, Nejmara, Maura Ikardija, Alesandra Florencija, Huana Bernata, Julijana Drakslera, Leandra Paredesa, Marka Veratija…

Praktično ceo jedan tim je nedostajao Tomasu Tuhelu. Ipak, na terenu se to nije toliko videlo i to ponajviše zahvaljujući (a kome drugom) Kilijanu Mbapeu.

Supersonični Francuz je u 47. minutu centrirao Andreu Ereri koji je rezantnim udarcem načeo domaći tim. Sam Mbape je iznudio penal u 65. minutu koji je i realizovao.

Ipak, utisak je da je Mbape suviše lako pao, ali je to očigledno bilo dovoljno da izvuče penal od sudije.

Imao je i Nant penal samo četiri minuta kasnije, ali za razliku od PSŽ-a oni penal nisu iskoristili. Tačnije odbranio je Kejlor Navas.

I kada se takve stvari ne iskoriste obično usledi kazna za koju je bio zaslužan Pablo Sarabija u 88. minutu nakon divnog loba golmana Albana Lafonta.

U još jednoj utakmici dana, učesnik Lige šampiona – Ren je upisao vrlo važnu pobedu nad Brestom od 2:1.