Bolonja je pobedom na gostovanju SPAL-u (1:3) prekinula niz od tri meča bez trijumfa, a u glavnoj ulazi bio je Siniša Mihajlović.

Loše vreme u Ferari uslovilo je to da Mihajlović prvo poluvreme odgleda iz komentatorske lože – po preporuci lekara.

A tih prvih 45 minuta njegovi igrači nisu izgledali dobro. Petanja je doveo SPAL u vođstvo u 23, a Vikari postigao autogol već u sledećem minutu za 1:1.

Tim rezultatom otišlo se na odmor – a u drugom poluvremenu igrači Bolonje su bili preporođeni. Razlog je jednostavan – Miha je drugi deo igre vodio sa klupe.

Uprkos preporuci lekara da to ne čini zbog lošeg vremena, Srbin je pokazao koliko srce ima! I koliko mu je važna Bolonja.

Meč je završen 3:1, gol je postiglo i novo pojačanje, Musa Berou, a Andrea Poli je postavio konačan rezultat.

Najiskusniji fudbaler Bolonje, Rodrigo Palasio, poručio je nakon meča koliko je Mihajlović bitan:

– Vrlo smo srećni zbog pobede. Bilo je teško igrati u ovakvim uslovima, ali smo morali da trijumfujemo. Sve je drugačije kada je on na klupi. Svesni smo da mora da se brine o sebi zbog bolesti, veoma nam je bitan – rekao je Argentinac.

U sledećem kolu tim iz grada univerziteta dočekuje Brešu.

IBRA JE BAŠ TALIČAN Rebić opet „džoker“, Milan podseća na onaj stari!

OBAVEZNO POGLEDAJTE Ivica Iliev za Meridian TV o „totalnom fudbalu“ Partizana, Miloševiću, Stankoviću, Sadiku, Sumi i „pijaci“