BEZ POBEDNIKA Remi u derbiju Holandije, Tadić asistent

Holandska Eredivizija bi mogla da se nastavi 19. juna (FOTO: Dean Mouhtaropoulos/Getty Images)

PSV i Ajaks su remizirali 1:1 u derbiju sedmog kola holandske Eredivizije. Dušan Tadić je vodio Ajaks kao kapiten.

Oba gola viđena su u drugom poluvremenu. Najpre je Ajaks poveo preko Kvinsija Promesa u 63. minutu, na asistenciju Dušana Tadića.

Domaću ekipu je do boda dovela mlada zvezda ekipe, Donel Malen, golom u 78. minutu.

Malen je u prošlom kolu postigao čak pet golova Viteseu, i jedan Sportingu u Ligi Evrope. Prema tome, ovo mu je bio čak sedmi gol u poslednjih nedelju dana.

Iako u prvom poluvremenu nije bilo golova, šansi i dobrog fudbala nije izostalo.

Mogli su i jedni i drugi do pogodaka, da je bilo malo više sreće u završnici. Najlepši potez izveo je Tadić u prvom minutu nadoknade – okrenuo je dvojicu odbrambenih igrača PSV-a kao na petoparcu, ali mu je Zut zaustavio udarac.

Nakon izjednačenja domaćih nismo videli prilike za gol, pa je po jedan bod za obe ekipe najrealniji rezultat.

Zanimljivo je da je ovo bila 51. utakmica zaredom koju PSV nije izgubio na svom terenu u Erediviziji.

U sledećem kolu, “kopljanici” će igrati sa Sitardom, dok će ekipa iz Ajnhovena dočekati Groningen.

OBAVEZNO POGLEDAJTE CRNO – BELI ŠOU Liga Evrope, Partizan – AZ Alkmar 2:2, magija Natha, crveni karton, izjave Meridian