KIKS AJAKSA Kapiten Tadić u završnici spasao “kopljanike” poraza!

(FOTO: Dean Mouhtaropoulos/Getty Images)

Šampion Holandije Ajaks remijem je započeo novu sezonu u domaćem prvenstvu i odbranu titule, a bod “kopljanicima” doneo je naš Dušan Tadić.

Tadić je i na utakmici s Viteseom, poput one u Superkupu Holandije, bio kapiten amsterdamskog velikana.

Na uvek nezgodnom gostovanju u Arnhemu, Ajaks je odigrao 2:2, a domaćin je u dva navrata imao prednost.

Poveo je Vitese u 13. minutu preko Matuša Bera, da bi Doni van de Bek izjednačio na isteku pola časa igre.

Novo vođstvo crno-žutima doneo je Rišedli Bazoe deset minuta nakon poluvremena.

Zatim je Tadić izjednačio u 75. za, ispostaviće se, konačnih 2:2.

Van de Bek je sjajno uposlio srpskog fudbalera, koji je snažnim šutem u bliži ugao, pod prečku, postigao gol.

Poslednjih pet minuta plus nadoknadu, domaći su igrači s igračem manje nakon drugog žutog kartona Bazoera.

U petak je Viljem drugi slavio na gostovanju Cvoleu sa 3:1, a u drugoj utakmici subotnjeg programa Groningen je savladao Emen s 1:0.

Od 20.45 igraju Tvente – PSV i Venlo – RKC Valvajk.

OBAVEZNO POGLEDAJTE Kako se košarkaši Srbije spremaju za Svetsko prvenstvo – Teodosić, Bjelica, Simonović, Lučić i Milutinov