Ajaks je prekinuo mini-niz od dva poraza u Erediviziji, u 18. kolu deklasiran je Den Hag sa 6:1, a Dušan Tadić dao je gol, uz asistenciju.

Pred kraj poluvremena, Tadić je pronašao sedamnaestogodišnjeg Rajana Gravenberča, za prvi pogodak u seniorskom fudbalu.

I to nije sve, ušao je u Top 10 najmlađih strelaca u istoriji lige!

U nastavku je i sam Tadić zatresao mrežu, posle razmenjenog duplog pasa s Lasinom Traoreom, još jednim Ajaksovim junošom.

Sjajan šut “iz kolena”!

Najbolji igrač Srbije za 2019. godinu u izboru Fudbalskog saveza Srbije, tako je prekinuo post od sedam utakmica bez pogotka.

Nakon toga je i osamnaestogodišnji Traore postigao gol, takođe debitantski u dresu “kopljanika”.

Za Ajaks je debitovao i još jedan izdanak možda i najbolje omladinske škole u Evropi, Sontje Hansen.

Deset minuta pre kraja gosti su ostali s igračem manje, drugi žuti karton zaradio je Dani Baker.