Fudbaleri Partizana su izuzetno velikom mukom uspeli nekako da pobede domaći Spartak iz Subotice sa 2:1 u utakmici 14. kola Superlige Srbije.

Velikih problema je imao trener Aleksandar Stanojević koji na ovom meču nije mogao da računa na Vladimira Stojkovića i Milana Smiljanića zbog koronavirusa kao i Žana Kristofa Bajbeka zbog povrede.

Ali, nije to i ne može biti opravdanje za slabu igru Partizana koji je jedva iščupao pobedu i to ponajviše zahvaljjujući golmanu Nemanji Stevanoviću.

nemanja.stevanovic-partizan-golman
Stevanović je ispao heroj Partizana
(foto: Srdjan Stevanovic/Starsportphoto)

Vrlo agresivno je krenuo Partizan od starta. Dobru priliku je imao Aleksandar Miljković koji je šutirao na prazan gol sa nekih 30-ak metara, ali je bio neprecizan.

I domaći tim je imao šansu i to preko Nemanje Tekijaškog koji je u 10. minutu bio neprecizan glavom sa samo nekoliko metara.

Najbolju šansu u prvom delu je imao verovatno i najbolji igrač Partizana – Bibars Natho. Šutirao je Izraelac sa samo pet metara i pravo je čudo kako već tada crno-beli nisu poveli.

MUČENJE PARTIZANA Stevanović odbranio penal u 90. minutu!
Natho je promašio veliku šansu u 30. minutu (FOTO: Srđan Stevanović/Starsport)

Samo nekoliko minuta kasnije, Partizan je poveo i to zahvaljujući Takumi Asanu. Odličnu loptu je dobio Japanac, prošao je po desnoj strani i snažno šutirao.

Mogli su Subotičani da izjednače u 40. minutu, ali je pokušaj Luke Bjelovića izblokirao Aleksandar Šćekić.

Već na startu drugog dela igre, ogromnu priliku je imao Filip Holender. Jedno od poslednjih pojačanja Partizana je imalo situaciju jedan na jedan, ali je šutirao u golmana Spartaka.

Filip-holender-fkpartizan
Filip Holender je promašio dve situacije jedan na jedan

I kako to obično biva u fudbalu, usledi kazna. Ovoga puta ona je došla sa potpisom Lazara Tufegdžića koji je u 61. minutu smestio loptu iza leđa Nemanje Stevanovića.

Nije dugo trajalo izjednačenje pošto je Partizan u 71. minutu došao do novog vođstva. U ulozi asistenta se našao Filip Holender koji je našao Šćekića na pet metara koji je glavom smestio loptu u mrežu.

Još jednu priliku iz kategorije “stopostotnih” je imao Mađar nekih desetak minuta kasnije, ali je opet u situaciji jedan na jedan šutirao u golmana Spartaka.

Šćekić je bio strelac za Partizan (FOTO: Starsport)

Stvarno neverovatno zvuči podatak da je Holender u obe situacije mogao da bira gde će da pošalje loptu, ali je on nekako uspeo da pogodi golmana Dujmovića.

Kao da Partizanu nije bilo dovoljno problema na ovom meču, već je morao da se suoči sa penalom u 90. minutu. Aleksandar Lutovac je vrlo neoprezno srušio Šimuru.

Sudija je odmah pokazao na belu tačku, ali je junak crno-belih bio Nemanja Stevanović koji je zaustavio šut Maričića što je ujedno bilo i poslednje uzbuđenje na utakmici.

Iako je Partizan pobedio čini se da trener Aleksandar Stanojević ima sve veću i veću glavobolju…

Savršene makazice i gol karijere srpskog veziste (VIDEO)

OBAVEZNO POGLEDAJTE: Dejan Savić intervju: SPREMAM NASLEDNIKA! | MOJ UGAO #04