Potpuna ludnica je viđena na duelu Milana i Verone gde su “roso-neri” nekako uspeli, zahvaljujući Zlatanu Ibrrahimoviću (a kome drugom), da izvuku bod protiv Verone 2:2 u meču sedmog kola Serije A.

Vrlo uzbudljiv susret su odigrala dva tima. Videli smo dva auto-gola, dosuđen penal, promašaj sa bele tačke, poništene golove zbog VAR-a, dominaciju Milana i položen ispit na temu “kako ne iskoristiti šanse koje se ukažu”.

A imali su ih “roso-neri” dosta… Međutim, meč je loše počeo po izabranike Stefana Piolija koji su već u šestom minutu primili gol.

Antonio Barak je odlično iskoristio odbitak od prečke nakon jednog kornera i već tada smo dobili nagoveštaj da nas čeka uzbudljiv meč.

Prvi auto-gol smo videli 13 minuta kasnije. Jedan fudbaler Verone je šutirao, činilo se da će Donaruma to da brani, ali je loptu zakačio Davide Kalabrija i smestio je u mrežu.

Nije mnogo prošlo, a fudbaleri Verone su uzvratili isto kao i Kalabrija. Vrlo dobar centaršut je uputio baš Kalabrija, a Đakomo Manjani je stvarno užasno intervenisao u 27. minutu i prepolovio prednost svog tima.

Vrlo brzo je Teo Ernandez imao priliku da donese izjednačenje Milanu, ali nije uspeo da iskoristi situaciju jedan na jedan sa golmanom Markom Silvestrijem.

Milan i jeste postigao gol u 51. minutu, ali je on opravdano poništen zbog ofsajda u kome se našao Hakan Čalhanoglu.

Još bolju situaciju su imali “roso-neri” u 65. minutu kada je dosuđen penal nad Frankom Kesijem. Odgovornost je preuzeo Zlatan Ibrahimović koji je loptu poslao nebu pod oblake.

ibrahimovic-udineze-milan
Ibrahimović je bio heroj Milana! Udinezeom (PHOTO: Marco Luzzani/Getty Images)

Pokušao je iskusni Šveđanin da se iskupi u 77. minutu, ali se prečka isprečila lopti na putu ka golu.

I onda, potpuna ludnica je viđena u samoj završnici utakmice. Najpre je Milan postigao gol u 90. minutu preko Kalabrije, ali je on poništen nakon gledanja VAR-a koji je utvrdio da je prethodno Ibrahimović igrao rukom.

Brzo je fantastični napadač ispravio grešku i u 93. minutu je doneo bod svojoj ekipi glavom pošto je u skoku prosto razneo sve protivnike.

Da napomenemo da je u dresu Verone ceo meč odigrao Darko Lazović, dok je Ivan Ilić zamenjen u 69. minutu utakmice.

Velika šteta za Milan koji bio bolji i pobedom je mogao da uveća prednost na vrhu tabele, ovako mu ostaju dva boda viška u odnosu na Sasuolo koji je trenutno najbliži pratilac.