Prilično se mučila ekipa Liverpula koja je zahvaljujući Dijegu Žoti pobedila Vest Hem sa 2:1 u sedmom kolu Premijer lige.

Imao je Liverpul tokom većeg dela meča posed lopte oko 75 odsto. Imali su “crveni” i više šuteva ka golu rivala (9:4), ali da ne beše Žote ne bi bilo ni tri boda.

A nije ni delovalo da će oni ostati na “Enfildu”. Nagoveštaj toga bio je vidljiv još u 10. minutu kada je Pablo Fornals ispratio loše izbacivanje lopte Džoa Gomeza i preciznim udarcem doneo prednost gostima.

Dobio je Liverpul penal u 42. minutu. Utisak je da je stvarno prestrogo dosuđen. Jeste bilo kontakta između Artura Masuakua i Mohameda Salaha, ali čini se da je malo za kazneni udarac.

Egipćanin je penal pretvorio u gol, a vi procenite sami da li je bio jedanaesterac ili ne:

Zatresla se mreža Vest Hema u 77. minutu od strane Dioga Žote, ali je gol (opravdano) poništen zbog prethodnog faula Sadija Manea nad golmanom Lukasom Fabijanskim.

To kao da je dalo dodatan motiv Portugalcu koji je u 85. minutu iskoristio briljantnu asistenciju Đerdana Šaćirija i doneo tri boda Liverpulu.