Potpuno lud i sjajan duel su u popodnevnom terminu šestog kola Serije A odigrali Torino i Lacio (3:4) a meč su obeležili i dvojica Srba – Sergej Milinković-Savić i Saša Lukić i to golovima.

Valja napomenuti da zbog problema sa koronavirusom, trener Simone Inzagi nije mogao da računa na Luisa Alberta, Manuela Lacarija, Đavana Andersona i Gonzala Eskalantea dok je najbolji strelac ekipe Ćiro Imobile počeo na klupi.

Na samom startu utakmice svi ti problemi se nisu toliko osetili u igri Lacija koji je poveo već u 15. minutu golom pridošlice iz Mančester junajteda Andersona Pereire.

Međutim, Torino je vrlo brzo uspostavio kontrolu na terenu zahvaljujući Bremeru koji je najbolje reagovao posle kornera četiri minuta kasnije.

Potpuni preokret je doneo Andrea Beloti golom iz penala koji je i sam iznudio u 24. minutu utakmice.

To vođstvo kao da je malo ukočilo “bikove” koji su bili zasluženo kažnjeni. Osvetu je servirao naš Sergej Milinković-Savić fantastičnim golom iz slobodnog udarca u 49. minutu.

Pogledajte:

I samo što se činilo da će meč biti okončan podelom bodova na scenu je kročio još jedan Srbin – Saša Lukić.

Vezista “bikova” je iskoristio grešku odbrane Lacija, naprosto bio jači u duelu od protivnika i u 87. minutu.

Kao da to nije bilo dovoljno preokreta, Lacio je najpre u 95. minutu dobio penal koji je realizovao Ćiro Imobile da bi samo tri minuta kasnije Felipe Kaisedo stavio tačku na potpuno lud meč!

ciro-imobile-lacio
Ćiro Imobile je postigao gol u pobedi Lacija (PHOTO: Paolo Bruno/Getty Images)

Što se tiče drugog meča u standardnom terminu od 15.00, Juventus je bio bolji od Specije sa 4:1. Iako rezultat ne govori tako morali su izabranici Andree Pirla da se pomuče za tri boda.

Opet je u centru pažnje bio Alvaro Morata. Španac se preporodio od povratka u Torino i opet je bio strelac, ovoga puta nogom u 14. minutu.

Nakon što su mu čak tri gola bila poništena protiv Barselone, Španac ni ovaj put nije imao sreće sa VAR-om koji mu je preinačio gol u 24. minutu zbog ofsajda. Interesantno je da je i prvi gol bio na ivici ofsajda, ali je priznat.

Posle Morate, red je došao da na veliku scenu zakorači Kristijano Ronaldo. Sjajni Portugalac je odigrao prvi meč nakon što je pobedio koronavirus što je proslavio sa dva gola u 59. minutu kao i u 76. iz penala.

Između ta dva pogotka u listu strelaca se upisao i Adrijen Rabio u 67. minutu.