Vrlo loše igra Inter u poslednje vreme, a sve mane nero-azura je ogolila Parma, tačnije Žervinjo koji je sa dva hica bio najzaslužniji za remi  2:2 protiv favorizovane čete Antonija Kontea.

U pravoj je agoniji Konte koji na šest utakmica, uključujući i večerašnji meč, ima samo jednu pobedu?! Premalo za tim koji bi da bude glavni izazivač Juventusu u Italiji i ekipa koja cilja da ode dalje od grupne faze Lige šampiona.

Glavna zamerka Konteu je da je pročitan i da njegova formacija 3-5-2 ne donosi rezultate, a alternativni stil igre Italijan ne želi ni da razmatra.

Negativna serija Intera je počela još početkom meseca kada je izboren remi sa Lacijom 1:1. Usledio je poraz u gradskom derbiju od Milana sa 2:1.

ivan-perisic
Ivan Perišić je doneo remi Interu REUTERS/Alessandro Garofalo

U međuvremenu su se umetnula i dva remija u Ligi šampiona protiv objektivno slabijeg Šahtjora (0:0) i Borusije Menhengladbah (2:2).

Jedino je ubeležena pobeda nad slabašnom Đenovom od 2:0 koja je igrala u okrnjenom sastavu zbog fudbalera koji su pozitivni na koronavirus ili su se tek oporavili od opake bolesti.

Meč protiv Parme je bila prava prilika za vađenje i upisivanje pobede, ali tako nije mislio i Žervinjo.

Fantastično krilo je bilo apsolutno u centru pažnje utakmice. Najpre je vremešni fudbaler pogodio u 46. minutu kada je iskoristio brzinu i ubacio se između štopera Intera.

Maltene na isti način Žervinjo je postigao i drugi gol u 62. minutu, a odbrana nero-azura je mogla samo pogledom da ga isprati iako ima 33. godine?! Neverovatan je čovek…

Za Konteovu četu je uzvratio hrvatski vezista Marcelo Brozović koji je fino izdržao duel sa protivnikom i plasirao loptu u mrežu u 64. minutu.

Remi nero-azurima je doneo Ivan Perišić nakon sjajnog skoka glavom posle prekida u 92. minutu utakmice. Za novi remi Intera i još jednu potvrdu da teško da je ova godina ta kada će skinuti, nikada slabiji, Juventus sa italijanskog trona.

Inter naredni meč igra protiv Real Madrida gde će pokušati da dođe do prve pobede u Ligi šampiona, ali sa ovakvom igrom nema čemu da se nada…

Još da napomenemo da je naš fudbaler Aleksandar Kolarov odigrao svih 90 minuta kao levi štoper.

U prvoj utakmici dana Atalanta je savladala Krotone sa 2:1, a zanimljivo je da je asistent kod gola Krotonea bio doskorašnji igrač Crvene zvezde Miloš Vulić.