Još prošle zime je Čelsi kaparisao Hakima Ziješa i koliko je to bio dobar posao najbolje se videlo danas kada se Marokanac poigrao sa Šefildom i pobedi “plavaca” od 4:1 u osmom kolu Premijer lige.

Izgleda da fudbalerima Šefilda niko nije rekao da je vrlo opasno naljutiti Čelsi. A “oštrice” su uradile upravo to kada su povele u devetom minutu preko Davida Mekgoldrika.

Odličana je to bila akcija iz kornera. Ekipa Čelsija je bila uspavana, pogotovo N’Golo Kante koji je zaboravio igrača kog čuva. Lopta je upala u kazneni prostor i Mekgoldrik je iznenadio Eduarda Mendija petom kojom je dao gol.

Od tada na terenu je pratkično postojala samo jedna ekipa – Čelsi. Istina, imao je Šefild još nekoliko udaraca na gol “plavaca”, ali ništa iole značajnije.

Sa druge strane, izabranici Frenka Lamparda su polako počeli da igraju viktorije ka golu protivnika. I itekako im se isplatio takav pristup.

Fantastičnu loptu je poslao najbolji pojedinac utakmice Hakim Ziješ ka Mateu Kovačiću koji je zavrnuo u sredinu do Tamija Ejbrahama koji se sjajno snašao i doneo izjednačenje u 23. minutu.

Potpuni preokret je viđen devet minuta kasnije kada je Ziješ pronašao Bena Čilvela na drugoj stativi, a Englez iskoristio loše istrčavanje Erona Remzdejla.

Inače se ekipa Šefilda tokom celog meča mučila sa loptama Ziješa. Marokanac je bio vrlo inspirisan. U svakom njegovom potezu se videla lucidnost, klasa, pregled igre, vizija… Zaista sjajna predstava lucidnog plejmejkera na ovom meču.

Napadao je Čelsi sve vreme. Gol je visio u vazduhu u drugom poluvremenu. Imli su “plavci” kontrolu poseda, ali je novi gol pao tek posle prekida.

Opet je Ziješ sjajno centrirao, pronašao Tijaga Silvu koji se otrgao od čuvara i u 77. minutu je bilo 3:1 za Čelsi.

Nedugo potom, Timo Verner je uskratio Ziješa za het-trik asistencija pošto je jednu fantastičnu loptu poslao pored gola Remzdejla.

Tačku na meč postavio je upravo Nemac koji je najbolje iskoristio jedan odbitak posle gužve na sredini terena i u situaciji jedan na jedan matirao Remzdejla.

Evidentno je da Čelsi diže formu i da je Frenk Lampard konačno posložio sve kokcike. Ofanziva nikada nije ni bila upitna, ali je i pozadi zategnuto kako treba za raziliku od prošle sezone…

MUČENJE PARTIZANA Stevanović odbranio penal u 90. minutu!

OBAVEZNO POGLEDAJTE: Dejan Savić intervju: SPREMAM NASLEDNIKA! | MOJ UGAO #04