Zaista je pravo pitanje šta bi Barselona da nema Lionela Mesija? Deluje da kada je Argentinac raspoložen tada i ekipa igra, a upravo je jedan od najboljih fudbalera ikada bio najzaslužniji za pobedu nad Betisom od 5:2 u 9. kolu Primere.

Mesi je meč počeo sa klupe, a šansu je dobio u poluvremenu kada je Ansu Fati ustupio mesto iskusnom fudbaleru.

Nije Barselona tako loša ni bila u prvom delu. Naprotiv. A u centru pažnje je bio Antoan Grizman. Toliko osporavani Francuz je zaigrao u samom špicu i dokazao da mu to mesto najbolje leži.

Dakle, ni desno, ni levo krilo, već sam špic. Što bi posle ove utakmice morao da shvati i Ronald Kuman ukoliko misli da iskoristi pun potencijal 120.000.000 evra plaćenog Francuza…

Odlično je Grizman asistirao Dembeleu u 22. minutu, a ovaj pokazao talenat koji ga je i doveo u Barselonu.

Koliko je to bio dobar potez Grizmana, toliko je bio loš onaj iz 33. minutu. Fati je iznudio penal, a Francuz zaista loše šutirao i golman Betisa mu je pročitao udarac.

To je poljulalo Barselonu koja je u samoj nadoknadi primila pogodak zahvaljujući Antoniju Sanabriji.

Samo što je počelo drugo poluvreme, a već se videlo koliko Mesi znači Barseloni. Jeste Grizman dao gol u 49. minutu, ali sve pohvale idu na račun Argentinca koji je fintom zbunio celu odbranu Betisa.

Nakon toga je Mesi preuzeo šou u svoje ruke. Najpre je dodao loptu do Dembelea koji je šutirao, a Aisa Mandi je rukom zaustavio loptu na gol-liniji.

Jasno je da je to bio penal i crveni karton za Marokanca, a Mesi je u 61. minutu preuzeo odgovornost i naravno postigao gol.

Tračak nade gostima doneo je Loren u 73. minutu (očajno je odbrana Barse reagovala kod oba gola), ali je opet Mesi nakon divne akcije i asistencije Serđi Roberta u 82. minutu doneo 4:2.

Tačku na meč stavio je Pedri u poslednjem minutu, a ulogu asistenta je ponovo imao Seđi Roberto koji je divnim centaršutem pronašao saigrača na drugoj stativi.

Da nije bilo Mesija, verovatno bi se Barsa opet mučila, ali je ovako uspela da dođe na osmo mesto na tabeli sa 11 bodova iz sedam utakmica…