Pobeda Atletiko Madrida nad Osasunom od 3:1 mogla bi komotno da se izjednači sa učinkom supertalentovanog Žoaa Feliksa koji je bio centralna figura u meču osmog kola Primere.

U danu kada je Atletiko doveo novo pojačanje, Žoao Feliks je počeo da pokazuje zašto je plaćen 127.000.000 evra prošlog leta.

Sjajni Portugalac je imao šou koji je mogao da zaokruži i het-trikom da nije promašio penal u 48. minutu kada je pogodio stativu nakon igranja rukom jednog defanzivca Osasune.

Prethodno je Feliks iskoristio jedanaesterac u 43. minutu nakon što je Vitolo oboren u kaznenom prostoru u punom trku.

Feliks je bio precizan i u 69. minutu sjajnim udarcem špicem sa ivice kaznenog prostora. Kada je već bilo 2:0 za Atletiko delovalo je da je utakmica rešena.

Neizvesnost je uneo hrvatski napadač Ante Budimir u 80. minutu glavom nakon centaršuta što nije uobičajen način kako Simeonova ekipa prima golove…

Tačku na utakmicu postavila je pridošlica iz Arsenala Lukas Toreira dva minuta pre kraja. Pokazao je Urugvajac u toj situaciji da ima malo i napadačkog nerva…

Atletiko je pobedom došao na treće mesto na tabeli sa 14 bodova i utakmicom manje od vodećeg Real Madrida koji ima 16 ali i utakmicu više.