Prošle godine Žoao Feliks nije mogao da se sastavi u Atletiko Madridu. Ove? Ove je najbolji strelac Primere! Upravo to je večeras ostvario Portugalac sa dva gola u pobedi nad Kadizom (4:0) u devetom kolu Primere.

Mladi Portugalac trenutno deli prvo mesto na listi strelaca sa kolegom Luisom Suarezom i Mikaelom Ojarzabalom iz Real Sosijedada.

Odmah se Feliks upisao u listu strelaca kada je u osmom minutu iskoristio lošu procenu golmana Kadiza i iskoristio centaršut Markosa Ljorentea.

Upravo je Ljorente, koji je verovatno među najboljim strelcima od vezista, iskoristio novu, lošu komunikaciju između fudbalera Kadiza da zatrese mrežu u 22. minutu.

Da se mi vratimo na Feliksa. Sjajno je mladi Portugalac proigrao Luisa Suareza u 51. minutu kome je to takođe bio peti gol u Primeri.

Tačku na utakmicu stavio je Feliks nakon što mu je Anhel Korea sjajno prebacio loptu u 90. minutu za konačan rezultat.

Pobedom je Atletiko došao na prvo mesto na tabeli sa 17 bodova, koliko ima i Real Sosijedad, ali uz utakmicu više, dok je Real Madrid treći sa 16 bodova.

LOŠE, BAŠ LOŠE Parma i Fiorentina prikazali “anti-fudbal”

OBAVEZNO POGLEDAJTE: Dejan Savić intervju: SPREMAM NASLEDNIKA! | MOJ UGAO #04