Fudbaleri Arsenala osvojili su FA Kup pošto su u finalu savladali ekipu Čelsija rezultatom 2:1 (1:1).

Junak Arsenala bio je sjajni Pjer-Emerik Obamejang koji je postigao oba gola za ”Tobdžije”, dok je jedini gol za Čelsi postigao Kristijan Pulišić.

Ekipa Frenka Lamparda je odlično otvorila utakmicu. Poveli su već u petom minutu golom Pulišića nakon maestralne asistencije petom Olivija Žirua.

Čelsi je nastavio da kontroliše dešavanja na terenu, međutim dobru igru nisu uspeli da krunišu drugim golom.

Sa druge strane, Pepe je postigao gol za Arsenal u 25. minutu, ali taj gol je poništen zbog ofsajda.

Samo tri minuta kasnije ekipa Mikela Artete dolazi do izjednačenja golom Pjer-Emerika Obamejanga iz jedanaesterca.

Poslednja zanimljiva situacija u prvom delu viđena je u samom finišu kada je Aleksandr Lakazet uputio snažan udarac iz slobodnog udarca sa nekih dvadesetak metara, ali je lopta završila pored stative.

U drugom poluvremenu ”Plavci” su imali terensku inicijativu, dok je Arsenal svoju priliku vrebao iz kontranapada.

I upravo iz jedne takve kontre Arsenal je došao do vođstva, ponovo zahvaljujući Obamejangu. Igrao se 67. minut kada je Arsenal došao do preokreta i poveo sa 2:1. Ispostavilo se da je to bio konačan rezultat utakmice.

Problemi za Čelsi nastavili su se u 73. minutu, kada su ostali sa desetoricom igrača na terenu zbog isključenja Matea Kovačića. Hrvatski fudbaler je napravio prekršaj na sredini terena nad Granitom Džakom i zaradio drugi žuti karton.

Igralo se više od 10 minuta sudijske nadoknade, ali nije bilo promene rezultata.

Arsenal je ovim trijumfom uspeo da donekle popravi utisak, s obzirom da su Premijer ligu završili tek na osmom mestu.

PARTIZAN PROBIO MALER Crno-beli posle pet godina upisali ligašku pobedu u Kruševcu!

OBAVEZNO POGLEDAJTE: MeridianSport PODKAST #06 NBA analiza (Nikola Jokić, Bogdanović, Bjelica, Marjanović, Gudurić)