U 15. kolu Premijer lige, jedan od dva derbija odigrali su Mančester junajted i Totenhem, a slavili su domaći – junak je Markus Rašford.

Najbolji strelac “crvenih đavola” je nastavio golgeterski niz. Već u šestom minutu je bio precizan sa distance za vođstvo domaćih.

Murinjo je već u trećoj utakmici na klupi “pevaca” imao gostovanje bivšem klubu – i nije se dobro proveo.

Posle jednog starta Harija Vinksa nad Danijelom Džejmsom – stradao je upravo Portugalac:

Njegova ekipa stigla je do izjednačenja preko nestvarnog Dele Alija. Englez blista otkad je došao Murinjo, a novi gol je prava magija:

Na poluvreme se otišlo rezultatom 1:1, a već u početkom drugog dela penal za Junajted.

Sve je sam uradio Rašford. Prošao po strani, oborio ga je Sisoko, a onda je i preuzeo odgovornost. Mirno je realizovao najstrožu kaznu za pobedu domaćih.

Bio je ovo prvi poraz Totenhema od promene trenera, i prva pobeda Mančestera u poslednjih mesec dana!

Već za tri dana Solskjera i njegov tim očekuje gradski derbi protiv Mančester sitija, dok će Totenhem dočekati Barnli.

MURINJO: „Old Traford“ je mesto gde sam bio srećan!