OČERUPANI PEVCI Četvrtoligaš izbacio Totenhem, moćni Siti i Arsenal

Četvrtoligaš koban po Totenhem (FOTO: Stephen Pond/Getty Images)

Engleski Liga kup, odnosno šesnaestina finala tog takmičenja, donela je jedno veliko iznenađenje – za navijače Totenhema veoma neprijatno.

Sparsi su ispali već u ovoj fazi pošto su nakon penala eliminisani od Kolčestera!

Kristijan Eriksen i Lukas Moura promašili su šuteve s bele tačke, nakon 0:0 u 90 minuta.

Lester je imao lak posao, pošto je savladao Luton sa 4:0.

Golove su postigli Grej i Džastin u prvom poluvremenu, odnosno Tilemans i Iheanačo u drugom.

Silan je bio i Sautempton protiv Portsmuta, slavio sa 4:0.

Ings je postigao dva gola, a Soareš i Redmond po jedan, u trijumfu svetaca u derbiju južne engleske obale.

Seriju nastavio je i Mančester siti, lakom pobedom od 3:0.

“Građani” su, za razliku od vikenda i 8:0 protiv Votforda, stali nakon prvog poluvremena kada su postigli sva tri gola.

Sterling, Žezus i autogol Ledsona trasirali su put u osminu finala LK.

U jednom od zanimljivijih susreta, Votford je slavio protiv Svonsija sa 2:1.

Velbek je postigao vodeći gol za Votford, Saridž je izjednačio, a Pereira postavio konačnih 2:1.

Arsenal je bio veoma moćan, slavio je sa čak 5:0 protiv Notingem Foresta.

Martineli je postigao dva, a Holding, Vilok i Nelson po jedan gol.

Navijače “tobdžija” sigurno raduje povratak Mesuta Ozila, koji je kreirao nekoliko prilika.