U drugoj proveri od dolaska na pripreme u turski Belek, Crvena zvezda je odigrala 0:0 protiv skopskog Vardara, iako je dominirala.

Prethodno su crveno-beli sa 3:2 savladalali poljsku Arku.

Dejan Stanković je od prvog minuta na teren poslao sastav:

Borjan, Gobeljić, Pankov, Babić, Rodić, Vulić, Petrović, Simić, Garsija, Boaći, Pavkov.

Kako se očekivalo, Zvezda je imala inicijativu, kontrolisala dešavanja na terenu, ali to nije rezultiralo golom.

Bilo je nekoliko pokušaja, Vulić je u par navrata opasno pripretio sa dvadesetak metara, u 32. minutu i Pavkov posle saradnje s Boaćijem, ali mreža protivnika nije se zatresla.

Od početka drugog poluvremena, Zvezdin sastav izgledao je ovako:

Vasiljević, Gajić, Degenek, Milunović, Konatar, Jovančić, Nikolić, Gavrić, Ben, Vukanović (Krstović od 72.), Tomane.

Ovaj tim je bio nešto konkretniji, opasniji, prilike su bile izglednije.

Naročito Milunovićeva posle kornera u 64. minutu, kada je lopta posle udarca glavom pogodila stativu.

Deset minuta kasnije, Konatar je odlično centrirao s leve strane za Tomanea, koji je glavom poslao loptu pored stative.

Kako se bližio kraj, Zvezda je vršila sve jači pritisak.

Nove prilike imali su i Gajić iskosa sa desne strane, kad je golman Vardara odlično intervenisao.

Još izglednija šansa bila je Krstovićeva u 89. minutu, kad je morao bolje da reaguje Zvezdin mladi napadač.

Crveno-bele u Turskoj očekuju još četiri susreta, a naredni protivnik je stari znanac, Ludogorec iz Bugarske.

OBAVEZNO POGLEDAJTE Dejan Stanković novi trener Zvezde: O Milojeviću, saradnicima i stručnom štabu, Murinju, šta će uzeti od trenera sa kojima je radio