NAVIJAČI TRAŽILI ČUDO I DOBILI SU GA – Crvena zvezda deklasirala Kairat!

zvezda-kairat-liga-šampiona
Zvezda demilirala Kairat (FOTO: Starsport)

Tražili su navijači čudo ovih dana i – desilo se. Crvena zvezda je deklasirala Kairat na “Marakani” ispunjenoj decom i tako ostvarila plasman u naredno kolo kvalifikacija za Ligu šampiona

Tim sa stadiona “Rajko Mitić” je savladao Kairat ubedljivim rezultatom 5:0 i tako zakazao dvomeč sa moldavskim predstavnikom Šerifom!

Došao je Kairat u Beograd sa prednošću od 2:1, mnogi su mislili da je to kraj za crveno-bele, ali oni su se očigledno na vreme “probudili”.

Utakmica je počela minutom ćutanja za nedavno preminule legende Crvene zvezde, Milana Živadinovića i Ivana Toplaka.

Ono što je posebno zanimljivo jeste što navijači nisu mogli da prisustvuju ovoj utakmici, usled suspenzije, ali su tribine “Marakane” bile ispunjene. Ispunjene dečacima i devojčicama, kao i njihovim pratiocima, ukupno njih 21.890, koji su napravili sjajnu atmosferu.

Kada se radi o samoj utakmici, krenula je Zvezda furiozno, baš kao što je Dejan Stanković najavio još posle prve utakmice.

Inicijativa se isplatila već u devetom minutu, a Aleksandar Katai je pokazao zašto je miljenik navijača i jednostavno – Magiko.

Posle neuspešnog centaršuta Milana Rodića, lopta je došla do Kataija, koji ju je vukao, a onda potpuno iznenada uputio pravu bombu u donji ugao golmana Kairata za 1:0 i radost na “Marakani”.

katai-zvezda-kairat
Bomba Kataia! (FOTO: Starsport)

Nastavila je Zvezda da napada i u nastavku meča, a velika prilika bila je nakon kornera Kange. Fudbaleri Kairata su dobro reagovali, lopta je ponovo stigla do Kange, koji je uputio novi centaršut, ali ponovo je golman gostiju bio na pravom mestu.

Ali onda, u 21. minutu sledi pravi delirijum na stadionu. Krenula je Zvezda u kontru, a sve je počelo od Dragovića, koji je ukrao loptu, dodao do Dionija, a on maestralno šutirao sa oko 17 metara udaljenosti. Reklo bi se – sjajno pojačanje!

Nastavila je domaća ekipa u istom ritmu i u nastavku, a videli smo i velike šanse Ivanića i Falka, ali je u 41. minutu Katai pokazao da je ovo njegovo veče!

Nakon prekršaja fudbalera Kairata, Katai je uzeo loptu da izvede slobodan udarac i to je uradio na maestralan način! Šutirao je u donji, dalji ugao i pogodio – čini se u milimetar precizno!

Na poluvreme crveno-beli su otišli sa prednošću od tri gola, u ovoj utakmici. Ali, ako ste pomislili da će se izabranici Dejana Stankovića tu zaustaviti – prevarili ste se.

Mogli su se ovih dana pročitati komentari navijača da je Crvenoj zvezdi potrebno čudo da prođe Kairat i čudo se i desilo. Ili su samo počeli da igraju fudbal?

Bilo kako bilo, jedan od najboljih fudbalera Crvena zvezde, Mirko Ivanić svoju novu dobru partiju krunisao je golom u 49. minutu igre. Rodić je oduzeo loptu, dodao do Ivanića, a on je rutinski zakucao u mrežu za velikih 4:0!

I ni tu nije bio kraj, a kako je Zvezda igrala – mnogi sus e prisetili legendarnog Ventspilsa i ubedljive pobede 7:0, a bližili su se toj cifri.

U 56. minutu usledila je nova radost za decu na “Marakani”, ali i navijače koji su kod kuće. Utrčao je Falko u kazneni prostor Kairata i lepo smestio loptu u mrežu za opšte odusevljenje i jednu od najubedljivijih evropskih pobeda.

Do kraja utakmice Crvena zvezda je nastavila da napada, ali nije uspela da uveća i ovako ubedljivu prednost.

Da sve bude još zanimljivije, stadionom se orilo “Javi se, Deki”, a Stanković je rado otpozdravio mališanima na tribinama. Isto je bilo i sa kapitenom Milanom Borjanom.

RAPSODIJA ZVEZDE: Dioni i Katai majstorijama demolirali Kairat! (VIDEO)

OBAVEZNO POGLEDAJTE: Aleksandar Trifunović: Dončiću je dato sve, a Nikoli Jokiću? | Moj Ugao Meridian S1EP21