Nula na poluvremenu, a onda eksplozija Herte u nastavku. U gradskom derbiju, Union Berlin je ubedljivo poražen rezultatom 4:0, uz briljantnu partiju Vedada Ibiševića.

Uvertira za derbi je bila interesantna. Navijači su na ulicama grada vodili rat. Doduše, dosta neobičan rat. Pristalice dve ekipe su se utrkivale ko će zalepiti i prelepiti više nalepnica širom grada.

Ipak, na stadionu, zbog dobro poznate sitaucije, nije bilo gledalaca, a u takvim uslovima bolje su se snašli domaći fudbaleri.

Već u prvih 45 minuta, Herta je imala nekoliko dobrih prilika, međutim na semaforu je pisalo isto što i na početku utakmice – 0:0.

Već početak drugog poluvremena je doneo prvi gol, zatim i drugi, pa i treći.

Ibišević je u 51. minutu načeo mrežu Uniona, a samo minut kasnije Dodi Lukebakio je povisio na 2:0.

Reprezentativac Bosne i Hercegovine je u 61. minutu otklonio dilemu oko pobednika, a konačan rezultat postavio je Dedrik Bojata u 77. minutu. Bitno je napomenuti da je Ibišević pored dva gola upisao i dve asistencije.

Reprezentativac Srbije, Marko Grujić, odigrao je čitav meč i zaradio je žuti karton drugu utakmicu zaredom.

Bundesliga, 27. kolo:

Petak:

Herta – Union Berlin 4:0 (0:0)
(Ibišević 51, 61, Lukebakio 52, Bojata 77)

Keln – Dizeldorf 18

OBAVEZNO POGLEDAJTE – SPORTSKE PRIČE Pirlo: Spavao sam i igrao igrice, a onda osvojio Mundijal