KIKS BAJERNA PRED ZVEZDU Odlični Lajpcig zaustavio šampiona

Bajern nije pobedio pred duel sa Zvezdom (FOTO: Maja Hitij/Bongarts/Getty Images)

Fudbaleri Bajerna nisu uspeli da pobede u 4. kolu Bundeslige. Oni su remizirali protiv Lajpciga kao gosti 1:1.

Šampion Nemačke će u ne baš dobrom raspoloženju dočekati duel sa Crvenom zvezdom u prvom kolu Lige šampiona, ali uprkos svemu Bavarci su veliki favoriti u tom duelu.

Ipak, ovaj meč je počeo dobro za izabranike Nika Kovača. Uradili su ono što su želeli, a to je da dođu što pre do vođstva. Već u 3. minutu je Robert Levandovski postigao gol, njegov sedmi u ligi.

No, to nije uzdrmalo domaće koji su krenuli po izjednačenje. Do njega su došli u nadoknadi prvog poluvremena. Emil Forsberg je poravnao rezultat, nakon što je realizovao jedanaesterac.

Lajpcig je posle remija sa Bajernom ostao na čelu tabele (FOTO: Alexander Hassenstein/Bongarts/Getty Images)

Očekivalo se još golova u nastavku utakmice, ali od toga nije bilo ništa, pa su i jedni i drugi morali da se zadovolje bodom.

Posle ovog meča Lajpcig je ostao na prvoj poziciji na tabeli sa 10 bodova, dok je Bajern treći sa osam.

I jedne i druge sada očekuje meč u Ligi šampiona. Bajren dočekuje Zvezdu u sredu od 21 sat, dok Lajpcig u utorak u isto vreme gostuje Benfiki.

OBAVEZNO POGLEDAJTE Dimitrije Banjac (Đorđe Čvarkov): AFC Wimbledon, Premier league, srpski fudbal i ponešto o Gajdobri