Fudbaleri Bajerna nisu imali milosti prema kolegama iz Fortune. Na praznoj Alijanc Areni, šampion je slavio sa 5:0 u 29. kolu Bundeslige.

Autogol Jorgensena u 15. minutu utakmica, olakakšao je posao Bavarcima. Lopta se nakon udarca Roberta Levandovskog nestećno odbila od defanzivca ekipe iz Dizeldorfa.

Do kraja prvog poluvremena, Bajern je overio pobedu preko Pavara i Levandovskog.

Francuz je u 29. minutu posle kornera koji je izveo Džošua Kimih, udarcem glavom povisio na 2:0. A, dva minuta pre odlaska na pauzu Levandovski je posle akcije Kimiha, i Milera na prazan gol lako postavio 3:0.

Poljak je bio strelac i u 50. minutu. Ovog puta je naleteo na dodavanje Gnabrija i sa pet metara, udarcem petom, postigao 29. gol u sezoni.

Poljak je trenutno na 43 gola u svim takmičenjima ove sezone, što je njegov lični rekord.

Konačan rezultat postavio je brzonogi levi bek, Alfonso Dejvis. On se odlično snašao i prošao kroz gužvu u kaznenom prostoru Fortune, pre nego što je postigao i peti gol za Bajern.

Bavarci su povećali prednost u odnosu na Borusiju koja svoj meč igra sutra, na 10 bodova, dok Fortuna ostaje u zoni ispadanja sa jednim bodom od sigurne pozicije.

Volfsburg – Ajntraht 1:2 (0:1)
(Mbabu 58 – Andre Silva 27 pen, Kamada 85)
Bajern – Fortuna Dizeldorf 5:0 (3:0)
(Jorgensen ag. 15, Pavar 29, Levandovski 43, 50, Dejvis 52)

NEDELJA
Menhengladbah – Union Berlin 15.30
Paderborn – Dortmund 18

PONEDELJAK
Keln – Lajpcig 20.30

OBAVEZNO POGLEDAJTE: POČETAK GVARDIOLINE ERE Mesijev gol glavom za triplu krunu | Sportske priče