Lajpcig je ponovo na vrhu Bundeslige, nakon ubedljive pobede nad Vedererom sa 3:0 na svom terenu u 22. kolu.

Domaćinu je bilo potrebno 18 minuta da povede kada je Klosterman pogodio i tako stavio do znanja gostima iz Bremena da će bodove morati da prnađu negde drugo.

Lajpcig je do odlaska na odmor postigao još jedan gol, a to je uradio Šik, koji je ujedno bio asistent kod prvog.

Ništa se nije promenilo u nastavku meča, domaćin je dodatno povećao vođstvo. Igrao se 46. minut kada je Mukijele iskoristio dodavanje Lajmera.

Ekipa Lajpciga je ponovo prva na tabeli sa 45 bodova, dok je Vederer 17. sa 17.

Volfsburg je slavio na teškom gostovanju protiv Hofenhajma sa 2:3, a meč je bez dileme obeležio Vut Veghors koji je zabeležio het-trik.

Zanimljivo je da je na ovom meču viđeno čak tri penala, dva za goste i jedan za domaćina. I svaki je realizovan. Za domaće je precizan bio Kramarić, dok je za Volfsburg siguran bio pomenuti Veghorst.

Za Hofenhajm se još u strelce upisao Baumgartner. Izabranici Alfreda Šredera su ovim porazom upisali treći vezani neuspeh.

Volfsburg je sada deveti na tabeli i ima 31 bod, dok je mesto iznad Hofenhajm sa 33.

IGRAČ MESECA Haland sa pet golova za 59 minuta najbolji u Bundesligi

OBAVEZNO POGLEDAJTE Slobodan Tedić: Gvardiola mi je poželeo dobrodošlicu – Mančester siti se NE ODBIJA!