FURIOZAN START BORUSIJE Dortmund deluje baš moćno!

Dortmund furiozno počeo novu sezonu Bundeslige (Photo: Stuart Franklin/Bongarts/Getty Images)

Fudbaleri Borusije Dortmund pregazili su Augzburg sa 5:1 na svom terenu u 1. kolu Bundeslige te su tako su iskoristili kiks Bajerna.

Publika na “Signal Iduna Parku” nije ni zauzela svoja mesta, a već su pala dva gola. Najpre su gosti poveli u 1. minutu kada je Niderlehner pogodio mrežu domaćina.

No, samo dva minuta kasnije usledilo je izjednačenje nakon što je gol postigao Pako Alkaser. Svi su očekivali goleadu nakon ovakvog početka meča. Ona se i dogodila, ali do odlska na odmor pogodaka više nije bilo.

Marko Rojs kapiten Dortmunda u duelu sa igračem Augzburga Hanom (Photo: Stuart Franklin/Bongarts/Getty Images)

A onda ponovo furiozan start izabranika Lusijana Favra. Za osam minuta postigli su tri gola. Redom su mrežu gostiju pogađali Sančo, Rojs i Alkaser.

Nisu se tu fudbaleri Dortmunda zaustavili pa su do kraja utakmice postigli još jedan gol preko Brandta.

Ova pobeda je veoma važna za “milionere” jer su već posle prvog kola pobegli Bajernu dva boda, koji im je glavni konkurent u borbi za titulu.