LJAJIĆ U SVOM STILU Prodor, dribling petom i gol kao tačka na pobedu

Adem Ljajić
Ljajić pokrenuo Bešiktaš (FOTO: Srdjan Stevanovic/Getty Images)

Adem Ljajić zablistao je u pobedi Bešiktaša nad Goctepom od 3:0 kao strelac poslednjeg pogotka na meču u Istanbulu.

Bešiktaš je u 2. kolu turskog prvenstva došao do prvog trijumfa ove sezone u tamošnjem šampionatu.

Crno-beli iz Istanbula poraženi su na startu od Sivaspora sa 3:0, da bi istim rezultatom savladali Goctepe pred svojim navijačima.

Ljajić je odigrao celu utakmicu kao ofanzivni vezni iza Jalcina, strelca prvog gola u nadoknadi prvog poluvremena.

Na 2:0 povisio je Erkin i to na asistenciju Ljajića, da bi reprezentativac Srbije stavio tačku u 59. minutu.

Ljajić je na dodavanje pobegao po levom krilu i uz dribling petom oslobodio se čuvara i ušao u sredinu. Odatle je usledio dovoljno jak šut u bliži ugao za konačnih 3:0 i overu pobede.

Bio je to bljesak u karakterističnom stilu u danu kada je Ljajić dobio poziv novog selektora Ljubiše Tumbakovića u nacionalni tim.

“Orlove” očekuje nastavak kvalifikacija za EURO 2020. protiv Portugala i Luksemburga, i razigrani Ljajić je preko potreban reprezentaciji kao adut u ofanzivi.

Ujedno, Ljajić je imao udeo u 19. pogotku Bešiktaša u 2019, jer je bio strelac u osam navrata i upisao je 11 asistencija.

MERIDIAN PREDSTAVLJA Hose Kanjas i njegova filozofija fudbala

OBAVEZNO POGLEDAJTE Rivali Srbije na SP u grupi D | Svetsko prvenstvo u košarci 2019