Barselona je živa u šampionskoj trci!

barselona-forbs-lista-real
Barselona prestigla Real na Forbsovoj listi najbogatijih klubova (FOTO:Guliver)

Pobedom nad Atletiko Madridom Sevilja je juče uručila pravi poklon Barseloni u šampionskoj trci koji je katalonski gigant uspeo da iskoristi i savlada Valjadolid – 1:0.

Malo je reći da je Barselona bila dominantna u duelu sa 16. plasiranom ekipom na tabeli Primere, ali je sve došlo na naplatu u samom finišu meča.

Međutim, pre toga su Mesi, Pedri, Grizman, Dembele promašivali. Doduše, u pojedinim situacijama je Barselona imala i dosta sreće.

Naročito kada je Kenan Kodro u devetom minutu pogodio stativu. Valjadolid je nakon sudijskog gledanja VAR-a ostao i bez penala nakon sat vremena igre.

Nešto ranije je i Đordi Alba tražio igranje rukom u kaznenom prostoru Valjadolida, ali je sudija samo odmahnuo rukom i pokazao da se igra nastavi.

barselona-dembele-usman
Barselona je slavila zahvaljujući golom Dembelea (PHOTO: Alex Caparros/Getty Images)

Na isteku 80. minutu Barselona je imala i igrača više pošto je Oskar Plano dobio direktan crveni karton nakon oštrog starta.

Probao je Kuman i sa izmenama da promeni ritam utakmice kada je uveo Martina Brajtvajta umesto Serhija Busketsa, Trinkaa umesto Grizmana, kao i Ilaša Moribu umesto Pedrija…

Fudbaleri Barselone će najviše žaliti za stativom Pedrija u nadoknadi prvog poluvremena, potom dobroj prilici Mesija u 41. minutu i šutevima Grizmana i Dembelea iz 59. minuta.

Na kraju balade, Barseloni je pobedu doneo često osporavani Usman Dembele. Francuz se najbolje snašao na centaršut sa leve strane, Ronald Arauho je prebacio loptu glavom na drugu stativu gde je Dembele raspalio po lopti i zatrresao mrežu.

Kada se na kraju sezone bude podvlačila crta moguće je da će ovaj gol Dembelea i ova tri boda koje je Francuz doneo biti odlučujuća u borii za titulu prvaka Španije.

Utisak je da je trka nikad zanimljivija pošto je situacija na tabeli takva da je Atletiko Madrid prvi sa 66 bodova, sledi Barselona sa 65, a vreba i Real Madrid na trećem mestu sa 63….

KLOP UZVRATIO NOVINARIMA: Da li vam je Zidan odgovorio na to pitanje?

OBAVEZNO POGLEDAJTE: Mateja Kežman | Priče iz kraja #29