BARSA BOLJA OD NAPOLIJA U AMERICI Rakitić presudio Italijanima

Kike Setijen želi da sa Barselonom osvoji titulu na terenu (Photo: Michael Reaves/Getty Images)

Fudbaleri Barselone savladali su Napoli sa 2:1 u prvoj od dve utakmice koliko će ova dva tima odigrati u Sjedinjenim Američkim Državama.

Publika je bila u prilici da uživa u meču u kome je viđeno dosta prilika, ali i tri pogotka.

Trener Katalonaca Ernesto Valverde je izmešao sastav, dok je Karlo Anćeloti na teren poslao gotovo najjači tim.

MERIDIAN SELEKTOR – SKRATI SPISAK Izaberi idealnih 12 i osvoji vredne nagrade

Do prednosti je prvi stigao šampion Španije. Igrao se 32. minut kada je Serhio Buskets nakon asistencije Ričarda Puiga doveo Barsu do prednosti.

Ipak, do odlaska na odmor Napoli je poravnao rezultat, a sopstvenu mrežu je zatresao Samjuel Umtiti.

Duel Žan-Klera Todiboa (Barselona) i Fabijana Ruiza (Napoli) (Photo: Michael Reaves/Getty Images)

Treba napomenuti i da je na golu giganta iz Katalonije briljirao novajlija Neto, koji je u više navrata sprečio fudbalere italijanskog kluba da postignu pogodak.

Za Napoli su odlične prilike propustili Insinje, Mertens, u drugom delu meča i Milik. Na drugoj strani Dembele je pogodio stativu.

Pobedu Barsi je doneo Ivan Rakitić u 79. minutu, a izabranici Karla Anćelotija u preostalom vremenu nisu uspeli da postignu gol i tako izbegnu poraz.

Naredni meč ovih rivala igra se u subotu u En Arboru.

OBAVEZNO POGLEDAJTE Nemanja Bjelica: Amerikance 2002. sam prespavao. Drugi smo na kladionici? Može neki tiket da se baci