Trener Barselone Ronald Kuman smatra da je za poraz njegovog tima od Hetafea presudno bilo drugo poluvreme.

Penal Haimea Mate u drugom poluvremenu bio je dovoljan za veliki trijumf nad favorizovanim protivnikom. Hetafe je ovu pobedu čekao devet godina.

-U drugom poluvremenu nismo imali pravi pristup. Izgubili smo mnogo lopti i propuštali prilike. Ne znam da li je penal bio opravdan, ali to nam je presudilo – rekao je Kuman uz osvrt na prvo poluvreme.

-Napravili smo nekoliko šansi, a najviše u prvom delu. Na kraju nije bilo rezultata – objasnio je Kuman čiji tim u narednom periodu očekuje “paklen” raspored.

Barsa je sezonu u La Ligi počela dobro, pobedama nad Viljarealom (4:0) i Seltom (3:0), a onda odigrala nerešeno sa Valensijom pre reprezentativne pauze. Sada ih očekuju i obaveze u Ligi šampiona, pošto im u goste dolazi Ferencvaroš. Sa Mađarima ne bi trebalo da bude problema, ali ih narednog vikenda očekuje novi “El Klasiko”. Za utehu može da bude što je i Real izgubio.

Posle toga sleduju i dueli sa Juventusom, Alavesom, kijevskim Dinamom i Betisom.

Inače, tokom konferencije, Kuman se požalio i na ponašanje defanzivca Hetafea Alana Nijoma.

-Ne možemo da tolerišemo ovakvo ponašanje u modernom fudbalu. Rekao sam mu (treneru Hetafea Hoseu Bordalasu) da je njegov igrač sa brojem 12 prema meni pokazao nepoštovanje. Rekao mi je dve-tri ružne reči koje neću da ponovim. Uvredio me je. Rekao sam Bordalasu da mora da popriča sa svojim igračem – objasnio je Kuman, ali je dobio i odgovor.

-Takmičarski je nastrojen, ali poštuje druge. Ne dopuštam da se moji igrači nepristojno ponašaju i sumnjam da ga je uvredio – kazao je Bordalas.

OBAVEZNO POGLEDAJTE: PREDRAG MIJATOVIĆ – Priče iz kraja #08