Bajern je pao, Mbape je heroj!

Kilijan Mbape
Mbape i Nejmar porazi Bajern Foto: GuliverImage.com- (AP Photo/Matthias Schrader)

U prvom meču četvrfinala Lige šampiona, fudbaleri Pari Sen Žermena su stigli do velike pobede nad Bajernom i to u Minhenu 3:2 (2:0). Nakon što su u prethodnoj rundi eliminisali Barselonu, sada su ostvarili i dobar rezultat u prvom susretu sa aktuelnim šampionom. Igrač utakmice definitivno je bio Mbape, sa dve dva pogotka, dok je dve asistencije upisao Nejmar.

U reprizi prošlogodišnjeg finala, Bavarci su bili znatno oslabljeni, obzirom da u sastavu nije bilo Roberta Levandovskog i Serža Gnabrija. Sa druge strane, Maurisio Poćetino je izveo najjači sastav, te prvi put u 2021. godini zajedno igraju Nejmar i Kilijan Mbape.

Uprkos problemima sa kojima su se suspreli pred meč, igrači Hansa Ditera-Flika u ovaj okršaj su ušli kao favoriti.

Tek što je počeo prvi duel ovog dvomeča, a Pari Sen Žermen je stigao do prednosti. Igrao se treći minut kada je Nejmar proigrao Mbapea, koji je uputio šut iskosa, a Nojer nespretno odreagovao, te su gosti stekli prednost.

Međutim, uprkos zaostatku, Bajern je bio opasniji tim. Prilike su se nizale preko Gorecke i Milera, ali je nedostajala sigurnija završnica. Takođe, u pojedinim trenucima, Navas je bio besprekoran na golu francuskog tima.

I dok je Bajern nizao prilike, Pari Sen Žermen je udvostručio prednost. Nejmar, koji se vratio u sastav Svetaca, ispostavio se kao ključan igrač PSŽ-a u prvom poluvremenu. Ponovo je Brazilac proigrao saigrača, ovog puta je Markinjos rutinski savladao Nojera, 2:0.

Krajem prvog dela, pokušaji Bavaraca su konačno dali i pogodak. Pavar je centrirao, a Čupo Moting glavom poslao loptu u mrežu. Ovog puta, Navas nije mogao da odreaguje.

U drugom delu meča, PSŽ je pretio, ali sada preko Nejmara, međutim, Nojer je bio spreman na njegove šuteve.

Sa druge strane, nekoliko minuta kasnije, Bajern se vratio u igru. Kimih je centrirao iz slobodnog udarca, a Miler glavom pogodio za 2:2.

A onda još jedna kontra i nova prednost gostiju. Mbape je u jedan na jedan sa Boatengom bio spretniji, te uputio šut u bližem uglu Nojera, 3:2.

I ponovo identična situacija kao i prilikom prethodnih golova Francuza, Bajern je igrao još bolje i agresivnije, ali je sada pogodak izostao. Abala je u finiu bio blizu izjednačenja, potom je i Miler propustio priliku, pa su Bavarci išli ka porazu. Prvom nakon 16. pobeda u nizu.

Nikolić odveo Lokomotivu u polufinale Kupa Rusije

OBAVEZNO POGLEDAJTE: CRVENA ZVEZDA vs PARTIZAN | Meridian PES Predictor #48 | @Beki