Dušan Tadić je opet bio strelac za Ajaks. Reprezentativac Srbije postigao je gol u pobedi u Erediviziji nad Utrehtom od 3:0.

“Kopljanici” su gostovali i upisali novi trijumf u nacionalnom šampionatu. I dalje su na prvom mestu tabele sa učinkom od sedam pobeda i porazom. Imaju 21 bod uz odličnu gol razliku od 32:5. Kada je reč o Utrehtu, osmi su sa devet bodova iz osam mečeva.

Tadiću je ovo bio peti gol u poslednjih pet mečeva Ajaksa, i u svakom je bio strelac po jednom. U Erediviziji ovo mu je šseti pogodak u sezoni.

Danas je Utreht odolevao do 62. minuta. Onda je pogodio Davi Klasens, a na 2:0 povećao je Tadić u 71. minutu. Lopta u jednu, a golman u drugu stranu. Konačan rezultat u prvom minutu sudijske nadoknade postavio je Kvinsi Promes.

Podsetimo, već u ponedeljak okupiće se reprezentacija Srbije zbog utakmica sa Škotima, Mađarima i Rusima u baražu za Evropsko prvenstvo i Ligi nacija.