Fudbaleri Intera ostvarili su plasman u četvrtfinale Kupa Italije, pošto su utakmicu protiv Fiorentine, na kojoj su na terenu bila tri Srbina, pobedili rezultatom 2:1, pogotkom Romelua Lukakua u 119. minutu!

Za Fiorentinu je ovog puta, od prvog minuta na terenu bio samo jedan reprezentativac Srbije.

Nikola Milenković je još jednom kao kapiten predvodio ekipu Ćezarea Prandelija, a sa druge strane, od prvog minuta za Inter je igrao Aleksandar Kolarov.

Oni su, kao i ostali igrači, prisustvovali izuzetno zanimljivoj završnici prvog poluvremena.

Najpre je u 39. minutu Davide Masa, odlučio da dosudi penal za Inter nakon što je pregledao VAR snima.

ALeksis Sančez koji je pre dve utakmice promašio jedanaesterac u porazu Intera od Sampdorije, ovog puta je prepustio izvođenje zemljaku, Arturu Vidalu koji je bio siguran.

“Nerazuri” su stigli do prednosti, a samo tri minuta kasnije Masa je opet pokazao na belu tačku, ovog puta na drugoj strani terena.

Ali, opet je bila potrebna intervencija VAR-a, a nakon iste, iskusni arbitar je promenio odluku, pa je Fiorentina ostala bez jedanaesterca.

Vrlo brzo je u nastavku šansu dobio i Dušan Vlahović, a samo pet minuta nakon njegovog ulaska u igru, Fiorentina je stigla do izjednačenja.

Posle velike gužve u šesnaestercu Intera, lopta je stigla do Kuamea, koji je fantastično šutirao u gornji desni ugao Handanovičevog kola.

Slovenac nije imao šanse, a Fiorentina je dobila izjednačenje.

Poput dvadesetogodišnjeg Vlahovića i Romelu Lukaku je na teren kročio sa klupe i to u 69. minutu, ali je njegov ulazak u igru znatno bitniji za konačan ishod utakmice.

Do kraja drugog poluvremena nije bilo pravih šansi, jedino jeste nekoliko dobrih situacija, koje su mogle biti znatno opasnije nego što jesu.

Utakmica je rezultatom 1:1 otišla u produžetke, a posle prvih 15 minuta nije bilo promene. Aleksis Sančez je imao dobru poziciju pred golom rivala, ali je lopta nakon njegovog udarca glavom išla pravo u golmana Teraćijana.

I u drugom produžetku, Inter je bio ekipa koja je pretila i to preko Lukakua u poslednjih pet minuta…

Slično kao kod Čileanca, u 116. minutu, Lukaku je bio najviši u skoku ispred gola Fiorentine, ali je lopta još jednom išla pravo u golmana.

A, onda momenat odluke u 119. minutu.

Neshvatljivo je kako je najopasniji igrač Intera ostao potpuno sam na pet metara od gola Fiorentine.

Dobio je Lukaku fantastičan centaršut Barele, a ovog puta nije pogrešio, niti ostavio šansu Teraćijanu.

Inter je rezultatom 2:1 obezbedio plasman u četvrtfinale Kupa Italije.

Bivši predsednik Barse: “Ponudili su nam Kristijana Ronalda, odbio sam i ne žalim zbog taga”

Obavezno pogledajte: Nenad Peruničić: I dalje smo uljuljkani u priči da smo rukometna velesila | MOJ UGAO #08