EL PISTOLERO Vlahović se nameće golom, starteri i Terzić i Milenković

Dušan Vlahović bi mogao da bude udarna igla Fiorentine u predstojećoj sezoni (FOTO: Alessandro Sabattini/Getty Images)

Moderan špic, njih za gol, snažan napadač, a i dalje mladi talenat – Dušan Vlahović odlično igra za Fiorentinu na pripremama.

Bivši fudbaler Partizana sve ozbiljnije se nameće treneru Vićencu Monteli. Ako neko zna da prepozna golgetera, onda je to upravo bivši golgeter.

Popularni “Aeroplanino” očito ima veliko poverenje na kojem mu 19-godišnji Dušan Vlahović uzvraća pogocima.

U noći između srede i četvrtka odigran je samo jedan meč Internacionalnog kupa šampiona.

Benfika je savladala Fiorentinu 2:1, a jedini strelac za “ljubičaste” bio je upravo Vlahović. Pored njega, u startnoj postavi našli su se i sjajni naši defanzivci Aleksa Terzić i Nikola Milenković.

Odličan gol dao je i Vlahović! Brzo se namestio i sa ivice kaznenog prostora levicom pogodio donji desni ugao za prvenac na pripremama.

– Raste kao nikada do sada… Fantastično je napadao Benfiku – rekao je Montela.

U strpljivoj akciji iz 29. minuta učestvova je i Terzić koji takođe uživa veliko Montelino poverenje.

MERIDIAN SELEKTOR – SKRATI SPISAK Izaberi idealnih 12 i osvoji vredne nagrade!

Lisabonski velikan ipak je slavio na kraju golom Kaja Fernandeza u 90. minutu, a prethodno je strelac za pobednika bio i Haris Seferović. Ljubomir Fejsa je za Benfiku ušao u igru u 74. minutu, dok Andrija Živković nije igrao.

Benfika sledeći prijateljski meč igra u nedelju sa Milanom.

Od Vlahovića izgleda mnogo očekuju u Fiorentini u predstojećoj sezoni. Italijani su mu već dodelili nadimak El Pistolero – revolveraš. U dresu mladog tima “ljubičastih” prošle sezone je postigao 18 golova na 19 utakmica.

Mogao bi Vlahović da rešeta mreže širom Italije u Seriji A… Zajedno sa Terzićem i Milenkovićem u defanzivi, mala srpska kolonija predstavljala bi lepo osveženje za naš fudbal u Kalču.