Dominacija: Reprezentativac Srbije upisao dva gola i asistenciju za poluvreme!

filip mladenovic-legija-reprezentacija srbije
Poznat sudija za meč Srbija - Irska (Foto: Srdjan Stevanovic/Starsportphoto)

Fudbaler reprezentacije Srbije, Filip Mladenović (29), nastavio je sa odličnim partijama ove sezone i u novoj pobedi Legije bio je najbolji igrač.

Ekipa iz Varšave stigla je do prvog mesta na tabeli pošto je u 18. kolu iskoristila kiks Pogona i pobedom nad Vislom iz Ploka od 5:2, obezbedila je nova tri boda koja su doboljna za lidersku poziciju.

Levi bek koji je u poslednjim okupljanjima nacionalnog tima Srbije pružio sasvim korektne partije, na utakmici protiv Ploka, dva puta je bio strelac, a upisao je i asistenciju i sve to u prvom poluvremenu.

Najpre je u 10. minutu nekadašnji fudbaler Crvene zvezde sa bele tačke doneo prednost Legiji, zatim je u 16. upisao asistenciju Kaputski, da bi u 40. minutu postigao i drugi gol na utakmici, nakon što je naleteo na odbitak golmana na dva metara od gola.

Dušan Lagator i Lesnjak su do poluvremena smanjili na 3:1, ali je Lukvinjas golovima u 49. i 80. minutu potvrdio pobedu Legije.

Filip Mladenović je u Varšavu stigao iz Lehije Gdanjsk, a prethodno je igrao za Standard, Keln, Bate, Crvenu zvezdu i Borac iz Čačka.

Ove sezone u svim takmičenjima postigao je pet golova i upisao osam asistencija.