BORBA TRAJALA GOTOVO TRI SATA Krajinović imao pretežak zadatak u Rimu

filip krajinović-masters rim-alijasim
Krajinović je poražen u Rimu (FOTO: Riccardo Antimiani - Pool/Getty Images)

Srpski teniser, Filip Krajinović, imao je težak zadatak na startu Mastersa u Rimu, a posle velike borbe je završio učešće u prestonici Italije.

Krajinović je poražen od Felika Ožea-Alijasima posle gotovo tri sata igre – 6:3, 6:7 (5:7), 6:4.

Srbin je otvorio meč na najbolji mogući način – uzeo je brejk u prvom gemu, međutim več u četvrtom je Kanađanin uzvratio i izjednačio na 2:2.

Napadao je Alijasim na servisu srpskog tenisera i to mu se isplatilo u osmom gemu prvog seta kada je napravio i drugi brejk koji mu je omogućio da u narednom gemu na servisu osvoji prvi deo igre.

Drugi set je počeo potpuno drugačije – brejkom 20. tenisera sveta, a Krajinović je iskoristio poslednju šansu da se vrati u meč.

Napravio je brejk u gemu u kojem je Kanađanin servirao za pobedu, izjednačio je na 5:5, a kasnije u taj-brejku obezbedio odlučujući set.

Teniseri su se u poslednjem setu mučili da osvoje svoje gemove, pa je viđeno čak pet brejkova, a u takvoj situaciji Krajinović se nije snašao bolje od rivala koji će u drugom kolu igrati protiv Dijega Švarcmana.

DŽENTLMEN: Novak pomaže posrnulom velikanu!

Stefan Stojačić: Olimpijske igre su oduvek bile moj san! | SPORT FOKUS